Експертна зустріч: “Прозорість фінансування медіа: досягнути не можна покинути”

October 31, 2019

5 листопада 2019 року о 10.00 Центр демократії та верховенства права спільно з Фундацією Суспільність, за сприяння Незалежної медійної ради проводить експертну зустріч “Прозорість фінансування медіа: досягнути не можна покинути”. 

В 2015 році Україна запровадила прозорість медійної власності, що дозволило побачити реальних і номінальних власників теле- та радіоканалів. В той же час, питання концентрації медіа та впливу на редакційну політику не обмежується виключно власністю, але і тим, хто забезпечує діяльність таких медій. Ця проблема є ключовою не тільки під час виборчих кампаній, але і з огляду на постійні спроби держави-агресора і її посіпак проникнути на український ринок. Їхня мета поширювати дезінформацію і вносити розкол в суспільство. 

Попри чітке усвідомлення проблеми, в Україні відсутнє розуміння того, як забезпечити фінансову прозорість не лише де-юре, але і де-факто. Тож експертна спільнота має низку питань до обговорення. Зокрема, чи слід запроваджувати прозорість для всіх типів медій? Як перевіряти інформацію, не використовуючи інструменти досудового слідства? Як шукати інформацію поза межами юрисдикції України? Чи вирішуються ці та інші проблеми в зареєстрованих законопроектах?

ЦЕДЕМ та Фундація Суспільність” запрошують обговорити та спільно напрацювати різні варіанти вирішення питання фінансової звітності та прозорості медій. До обговорення запрошені медійні експерти, журналісти, представники громадських організацій та політичних партій.

Запрошуємо журналістів та медійних експертів долучатися до дискусії. Для цього реєструйтеся за формою.

Про детальний час ми повідомимо у листах з підтвердженням реєстрації.

Тривалість заходу – 2 години.

Проведення заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews.