Експертне обговорення: “Ремені безпеки та правила перевезення дітей: необхідність змін до Правил дорожнього руху”

21 лютого о 10:00 у конференц-холі INVERIA flow space відбудеться експертне обговорення: “Ремені безпеки та правила перевезення дітей: необхідність змін до Правил дорожнього руху”. Захід організовано Центром демократії та верховенства права в партнерстві з ГО “Vision Zero”, Українським інститутом майбутнього, Мережею Глобального договору ООН в Україні в в рамках Кампанії “За безпечні дороги”.

Рівень користування ременями безпеки в Україні є найнижчим серед усіх країн Європи. Лише 23% водіїв пристібаються, хоча використання ременів безпеки знижує ризик загибелі на 50%. Крім того, власники автівок використовують дитячі крісла лише для 12% дітей віком до 6 років, та майже ніколи для старших дітей.  

Наразі Правила дорожнього руху України дозволяють не пристібатися інструкторам з водіння під час навчання учнів, а в населених пунктах також людям з інвалідністю, водіям та пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів і таксі. Ці винятки суттєво підсилюють уявлення у суспільстві про те, що користуватися ременями неважливо. Також у Правилах дорожнього руху норми про перевезення дітей сформульовані нечітко, дозволяючи свободу інтерпретації.

Мета експертного обговорення – напрацювати пропозиції для вдосконалення чинних норм у Правилах дорожнього руху, які дозволяють водіям і пасажирам не пристібатися, та змін норм про перевезення дітей.

Участь у заході підтвердили представники Департаменту патрульної поліції,  Головного сервісного центру МВС, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Центру громадського здоров’я МОЗ України, Асоціації Відповідальних Перевізників, Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, благодійного проекту “Хелпер”, компанії Uklon, автошкіл, правники та експерти громадських організацій.

Реєстрація за посиланням:  http://bit.ly/2DJLpCV

У випадку додаткових запитань звертайтесь за телефоном 0996026361 або на електронну пошту uasaferoads@gmail.com

Захід відбудеться за адресою: вул. Володимирська, 49А, Київ (конференц-хол INVERIA flow space, Зал “Lecture Hall”). Вхід на захід буде через Блок “Б”. Відеонавігація: https://youtu.be/V5F5BCfzyvs Карта: http://joxi.ru/V2VODQos0NyXlA

Орієнтовна тривалість – 2 години

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: