Кампанія “За безпечні дороги”

Кампанію “За безпечні дороги” ініціював Центр демократії та верховенства права в партнерстві з ГО Vision Zero та U-Cycle (Асоціація велосипедистів Києва) у листопаді 2016 року.

Стратегічними фокусами роботи Кампанії є фактори ризику, визначені ВООЗ такими, що призводять до найбільшої кількості ДТП із загиблими та потерпілими. А саме – перевищення швидкості, невикористання ременів безпеки та дитячих крісел, відволікання на мобільні телефони.

Наші напрямки адвокації:

  • Зменшення надмірної швидкості автомобільного руху та запровадження автоматичної фіксації швидкості;
  • Збільшення рівня користування ременями безпеки та дитячими автокріслами;
  • Зменшення рівня користування мобільними телефонами за кермом.

Наша мета – знизити кількість загиблих та травмованих на дорогах України. Для цього ми адвокатуємо зміни у державній політиці у сфері безпеки дорожнього руху та проводимо інформаційно-просвітницькі  кампанії.

У 2018 році ЦЕДЕМ у рамках Кампанії “За безпечні дороги” ініціював законопроект про підвищення штрафів за ігнорування ременів безпеки. Мета законопроекту – зміна поведінки, а саме формування у людей стійкої звички пристібатись на будь-якому місці в автомобілі. Штраф за ігнорування ременів безпеки в Україні зараз становить 51 гривню – це найнижчий штраф за ігнорування паска безпеки у Європі. Як наслідок, лише кожен п’ятий водій в Україні пристібається в авто. Пристебнутий ремінь – найефективніший спосіб зберегти життя в аварії, а підвищення відповідальності за порушення – одна із дієвих світових практик зміни поведінки людей. 

Щорічно експерти ЦЕДЕМ спільно з ГО “Vision Zero” проводять дослідження: який відсоток водіїв України користується ременем безпеки. У 2017 році середній показник рівня користування ременями безпеки водіями в обласних центрах складав 15%. Натомість, у 2018 році за законопроект, який розробляли експерти ЦЕДЕМ, було проголосовано у першому читанні і ми побачили тенденцію – кількість водіїв, що пристібаються, зросла більш ніж на половину з 15% до 23%. Проте, у 2019 році ременями користуються 24,4% водіїв, що майже ідентично результатам минулорічного дослідження, адже за рік не відбулося значних зрушень у законодавчому врегулюванні цього питання.  

Напередодні новорічних свят 2018 року в рамках Кампанії “За безпечні дороги” ЦЕДЕМ ініціював соціальний проект «Пом’яті, але живі», що закликає водіїв та пасажирів користуватись паском безпеки. У проекті взяли участь українські зірки Оля Полякова, Надя Дорофєєва, Даша Астаф’єва, TAYANNA і Michelle Andrade, Володимир Дантес, Олександр Педан і Тімур Мірошниченко. Фото відомих особистостей, які закликають користуватися паском безпеки з’явилися на багатьох сітілайтах у метро та вулицях столиці.

Один з інструментів ефективної адвокації – інсталяції зі суспільно важливих питань.

У рамках Глобального тижня безпеки дорожнього руху в травні 2019 року, Центр демократії та верховенства права разом з партнерами створили інсталяцію “Передчасно згаслі життя” на сходах Українського дому. 300 свічок демонструють кількість людей, які щомісяця гинуть на дорогах України, обірвані в аваріях людські долі. Згорілі до різної висоти, свічки показують скільки ще могло “горіти” життя. Поміж згаслих є також щойно розпочаті, – дитячі. Кожна зі свічок підписана іменем із віком, у якому через аварію трагічно перервалося життя.

Новини
Статті
Інфографіка
Анонси
Аналітика
Бібліотека

Інші проекти напряму "Громадянське суспільство"

Ініціатива секторальної підтримки громсуспільства України
Центр демократії та верховенства права у консорціумі з ІСАР “Єднання” і Українським незалежним центром політичних…
100 вчинків відповідальних громадян
«100 ВЧИНКІВ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ГРОМАДЯН» – це довгостроковий проєкт, що передбачає створення списку 100 вчинків відповідальних…
Реанімаційний Пакет Реформ
Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) – спілка громадських організацій, що працює у напрямку підтримки та…
Київ без тютюнового диму
Центр демократії та верховенства права підтримує здоровий спосіб життя та з 2010 року бореться з…
Відкритий Університет Реформ
Відкритий Університет Реформ (ВУР) – це освітній проєкт для молоді, яка прагне дізнатися більше про…
Навчальні проєкти у сфері адвокації
Центр демократії та верховенства права активно працює у сфері адвокації важливих для суспільства рішень на…