Експерти в медіа та професійні стандарти журналістики: кого запрошувати і як титрувати?

Початок події: 2018-02-07 15:00:00

Незалежна медійна рада запрошує всіх зацікавлених представників медійної спільноти на публічне обговорення питань, пов’язаних з залученням експертів в інформаційно-аналітичні передачі, а також їх титрування. Протягом довгого часу в ефірах телеканалів, особливо в новинних передачах, можна зустріти коментарі неназваних «експертів з технологій», «представників провідних банків», а також «юристів міжнародних компаній». В той же час, глядачеві не надається інформація, завдяки якій він/вона здатен/-на перевірити професійну компетентність того чи іншого експерта чи гостя – тривалий час індустрія розглядає таке титрування як рекламу.

Протягом заходу планується обговорити такі питання:

  • Кого можна назвати експертом і як віднайти кваліфіковану людину для надання коментаря?
  • Зазначення місця роботи експерта чи гостя: реклама чи ні?
  • Як залучення експертів має співвідноситися з професійними стандартами журналістики?

За наслідками обговорення Незалежна медійна рада планує видати рекомендації щодо принципів запрошення гостей та титрування експертів під час трансляції інформаційно-аналітичних передач.
Учасниками заходу будуть Голова Незалежної медійної ради Наталія Лигачова (Детектор Медіа), Секретар Незалежної медійної ради Ігор Розкладай (Центр демократії та верховенства права) та інші. До обговорення запрошені представники медіа, а також регуляторних органів у сфері телебачення та радіомовлення.

Час та місце проведення: 7 лютого, 15:30-17:30, готель «Україна» (вул. Інститутська, 4, зала «Маріїнська»). Початок реєстрації та вітальна кава – о 15:00. Реєстрація учасників є обов’язковою (mediacouncil.ukraine@gmail.com). Кількість місць – обмежена.

Незалежна медійна рада була заснована наприкінці 2015 року провідними медійними громадськими організаціями України (Детектор Медіа, Інститут Масової Інформації, Інтерньюз-Україна, Фундація «Суспільність», Центр Демократії та Верховенства Права). Незалежна медійна рада функціонує як постійний громадський моніторинговий та консультативний орган, що розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики.

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.