Незалежна медійна рада

Незалежна медійна рада (НМР) – незаангажований та професійний орган саморегулювання у медійній сфері, створений у 2016 році. НМР заснували Центр демократії та верховенства права, Інститут Масової Інформації, Інтерньюз-Україна, Детектор Медіа та Фундація «Суспільність».

Кожна з організацій-засновниць делегують у НМР по три представники, мінімум один із яких не має бути членом організації, що його делегує. Незалежна медійна рада складається із 15 членів. 

Із моменту заснування Незалежна медійна рада напрацювала авторитет у медійній спільноті. Одне з ключових завдань НМР – вирішувати спори й конфлікти у медійній сфері за зверненнями як окремих громадян, так і органів влади. 

Незалежна медійна рада розглядає спірні ситуації щодо дотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики. Рішення Незалежної медійної ради все частіше лягають у основу рішень регулятора – Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Рада діє на підставі скарг будь-яких зацікавлених осіб у письмовій та/або електронній формі або за власною ініціативою, враховуючи значення вирішення такої проблеми для суспільства. 

Члени Ради – це 15 авторитетних незаангажованих діячів з ґрунтовним досвідом у медійній сфері, бездоганною репутацією. Члени Незалежної медійної ради беруть участь у її роботі на громадських засадах та виконують свої повноваження незалежно і безсторонньо.

ЦЕДЕМ виконує функції секретаріату НМР. Ми приймаємо скарги, опрацьовуємо їх та готуємо проекти висновків на розгляд членів ради.

Більше про Незалежну медійну раду на сайті mediarada.org.ua.

Новини
Анонси

Інші проекти напряму "Незалежні медіа"

Медійне право
ЦЕДЕМ з моменту свого заснування у 2006 році спеціалізується на медійному праві. Наші експерти розробляють…
Медійна освіта
Медійна освіта – важлива частина роботи ЦЕДЕМ з моменту заснування організації. Освітні курси з медійного…
Суспільне мовлення
Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) –  український суспільний телерадіомовник, який об’єднує українські телеканали та радіостанції…
Міжнародна літня школа медійного права
Починаючи з 2005 року кожного року ми проводимо Міжнародну літню школу медійного права — тритижневий…
Архів
Роздержавлення преси
У 2015 році був ухвалений закон про реформування державних та комунальних ЗМІ. Над розробкою та…
Дивитись архів проектів