Пошук способів прослідкувати походження та вплив фінансів на медіа

July 17, 2020

У липні 2020 року, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики подав доопрацьований Проєкт Закону України “Про медіа”. Законопроєкт піднімає питання реєстрації медіа, питання незалежності редакції від власника ресурсу, регулювання блогерів, а також – прозорості медіа. 

Цим проєктом Закону про медіа передбачається, що суб’єкти медіа не можуть належати чи отримувати фінансування від громадян або юросіб держави-агресора (Росії), поширювати матеріали, які містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора або недостовірні матеріали про збройну агресію і дії держави-агресора тощо. При цьому, проєкт поки не пропонує механізмів відслідкувати походження коштів медіа та встановити зв’язки між особами, які фінансово можуть впливати на українські медіа. 

Розуміючи це ЦЕДЕМ організовує 22 липня 2020 року закриту онлайн-подію “Пошук способів прослідкувати походження та вплив фінансів на медіа”, присвячену тематиці прозорості фінансування медіа. Мета цього заходу – визначити, як прослідкувати походження грошей у медіа, а також як ці механізми можна відобразити в законопроекті про медіа. 

Під час події експерти у сфері фінансів, зокрема, з Національного банку України, а також аналітики, медійні експерти підготують своє бачення, як вирішити цю проблему на законодавчому рівні. Цей законопроект більше року розробляється робочою групою з експертів ГО, юристів медіахолдингів, представників Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення. 

Дата проведення: 22 липня 2020 року. Початок о 14:00. 

Реєстрація на захід: https://forms.gle/FGhZAYr5kYM6xgmp8.