Ефективна робота організацій громадянського суспільства (ОГС), які впроваджують корисні соціальні зміни, залежить від правового поля їхньої діяльності. Реєстрація організації, її оподаткування, державна підтримка, розвиток волонтерства – ці та інші правові аспекти впливають на їхню щоденну роботу. Отже, сприятливе правове середовище – це сильні ОГС, які результативно творять зміни в Україні.
16 – 17 вересня 2021 року у м. Київ, команда проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ), організовує Форум правових реформ для громадянського суспільства. Подія відбудеться до річниці презентації Карти правових реформ для громадянського суспільства в Україні.
Карта правових реформ для громадянського суспільства в Україні — це аналітичний, візійний та полісі-документ, що містить бачення громадянського сектору щодо пріоритетів реформування та покращення правового середовища для організацій громадянського суспільства України на 2021-2025 роки. Під час розробки документу з березня по серпень 2020 року залучили понад 200 експертів та представників ОГС з усієї України, представників міжнародних організацій, органів державної влади та бізнесу з понад 150 організацій.
Захід відбудеться у комбінованому форматі (онлайн/офлайн). Зокрема, безпосередня (офлайн) участь передбачена для панелістів/панелісток та обмеженої кількості учасників/учасниць. Місце проведення буде повідомлено зареєстрованим учасникам та учасницям.
Форум правових реформ для громадянського суспільства стане майданчиком для всеукраїнського діалогу щодо прогресу покращення правового поля для діяльності організацій громадянського суспільства.
Мета Форуму — презентація та обговорення прогресу та викликів втілення в законодавстві України положень Карти правових реформ для громадянського суспільства в Україні для подальшого оновлення її рекомендацій, спрямованих на поліпшення правового регулювання.
День 1. Форуму (16 вересня) буде насичений панельними обговореннями та дискусійними майданчиками про реалізацію Карти правових реформ для громадянського суспільства; ресурсну сталість громадянського суспільства; небезпеки третього сектору; Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства та Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні як виклики чи можливості для правових реформ для громадянського суспільства.
Спікерами запрошено лідерів та лідерок думок з громадського та державного секторів.
День 2. Форуму (17 вересня) пройде у форматі роботи в групах, де учасники та учасниці напрацюють оновлення Карти правових реформ для громадянського суспільства, визначать пріоритети адвокації на найближчий рік, а також сформують пропозиції до дворічного Плану реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.
До участі запрошуються співавтори/співавторки Карти правових реформ для громадянського суспільства, учасники/учасниці Платформи за правові реформи для ОГС, лідери громадських і благодійних організацій, державні службовці, відповідальні за сприяння розвитку громадянського суспільства, представники бізнесу та міжнародних організацій.
Робоча мова події – українська, також забезпечуватиметься синхронний переклад на англійську та жестову мови.
Передбачається трансляція першого дня Форуму наживо на сторінках організацій консорціуму (ІСАР Єднання, Український незалежний центр політичних досліджень та Центр демократії та верховенства права) в Фейсбук.
Для участі прохання до 8 вересня 2021 включно заповнити дану форму: https://bit.ly/3mT76Z5.
Якщо у вас виникли додаткові запитання, прохання звертатися до Валерії Дідик, менеджерки проєктів ЦЕДЕМ, v.didyk@cedem.org.ua.
Ця подія стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США) в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізується ІСАР Єднання у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).