Відкрито конкурс на участь у ролі менторів Менторської програми 6.0 для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства

October 17, 2024

Центр демократії та верховенства права в рамках проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України” розпочинає Шосту менторську програму для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства (ОГС) з різних куточків України.

Ми переконалися, що в громадському секторі в Україні є великий запит на обмін досвідом та підтримку одне одного задля того, щоб творити позитивні зміни. Саме для цього ми продовжуємо програму менторства. 

За період роботи ваша організація пройшла довгий шлях, і методом спроб та помилок досягла успіху? Поділіться досвідом із організацією, яка лише починає нову діяльність!

Якщо ваша організація відповідає визначеним вимогам та має бажання виступити організацією-ментором, просимо вас заповнити форму, вказавши ім’я майбутнього ментора з числа членів вашої команди разом з його/її резюме до 10 листопада 2024 року ( включно).

Ми радо запрошуємо вас  взяти участь у конкурсі якщо:

  • ви представляєте організацію, яка має значну адвокаційну історію, понад 3 роки працює у громадському секторі, і вам цікаво поділитися надбаним досвідом, ставши ментором для іншої організації, яка тільки прагне розвинути свою адвокаційну спроможність. 
  • ваша організація має досвід масштабування, створення та розвитку осередків та спільнот.
  • Ваша ОГС може поділитися досвідом розвитку організаційної та фінансової спроможності 
  • у вас є досвід запровадження гендерних та інклюзивних політик
  • є випускником Школи Менторства від ІСАР Єднання або готові її пройти

Що таке Менторська програма 6.0

Менторська програма 6.0 – це 7-місячна програма (з січня по липень 2025 року), в якій сталі ОГС будуть наставниками (організаціями-менторами) для недавно створених та/або організацій, які прагнуть розвинути новий напрям діяльності (ОГС-менті), та допомагатимуть розвивати і посилювати їхні адвокаційні та інші спроможності.

У рамках програми організація-ментор супроводжує організацію-менті – організацію громадянського суспільства, що існує не більше трьох років, або організацію, яка відносно нещодавно (до 2 років) започаткувала новий напрям у своїй діяльності. 

Впродовж шести місяців організації працюватимуть разом над створенням та розвитком адвокаційних та інших спроможностей організації громадянського суспільства, розробкою та втіленням адвокаційної кампанії. 

Організація-ментор матиме змогу поповнити мережу своїх контактів молодими організаціями громадянського суспільства з різних куточків України, а також отримати свіжий погляд на власні процеси та досвід.

В рамках цього публічного конкурсу ми шукаємо менторів з 25 сталих ОГС для для 25-х новостворених організацій громадянського суспільства з різних областей України.

У Менторську програму входить:

  • можливість навчання  у Школі менторства від ISAR Єднання.
  • не менше 48 годин часу наставництва для ОГС-менті в період між навчальними модулями;
  • візит ментора до організації-менті;
  • офлайн участь у літньому таборі Менторської прогарми;
  • офлайн участь у зустрічі Менторів;
  • обмін досвідом з практиками організаційного менторства;
  • спільно з менті – розробка та реалізація конкретної адвокаційної кампанії  / плану розвитку інших спроможностей впродовж всієї менторської програми;
  • постійна підтримка з боку команди організаторів: відповіді на запитання, консультації, збір зворотнього зв’язку та, за потреби, внесення змін у перебіг програми для максимальної ефективності взаємодії менторів та менті.

Організація може стати організацією-ментором, якщо вона:

  • громадська або благодійна організація, яка функціонує більше 3 років;
  • має досвід адвокації;
  • публікує річні описові звіти;
  • готова залучити до цієї програми члена своєї команди у ролі безпосереднього ментора.

Хто може бути ментором в рамках цієї програми?

Ментор – це менеджер/ка з числа членів вашої команди, який/а матиме змогу підтримувати постійний зв’язок із організацією-менті та організаторами програми і, за потреби, влаштовувати зустрічі/дзвінки з професіоналами з того чи іншого питання, які працюють у вашій організації. 

Що робитиме ментор/ка в рамках програми?

  • розробить та спільно з ОГС -менті план менторського супроводу; 
  • проводитиме онлайн та офлайн консультування організації-менті, працюючи над процесом розробки та втілення адвокаційної кампанії організації-менті, фіксуючи прогрес за кожною з поставлених цілей менторства, та, за потреби, долучаючи до дзвінків експертів зі своєї команди;
  • заповнюватиме короткі щомісячні звіти;
  • за потреби, спільно з організацією-менті організує триденне стажування організації-менті на базі менторської ОГС ;
  • за потреби, разом з організацією-менті проведе одноденний менторський візит до організації-менті;
  • підтримуватиме регулярний зв’язок із координаторами програми щодо процесу менторства та його проміжних результатів, надаватиме зворотній зв’язок та пропозиції щодо покращення процесу менторства.
  • братиме участь у навчальних модулях, офлайн- та онлайн-заходах передбачених проєктом ( не частіше одного разу на місяць).

Що менторство означає для вашої організації? 

Це: 

  • можливість поділитися найкращими практиками роботи сталої організації як загалом, так і в сфері адвокації зокрема;
  • нетворкінг як серед молодих організацій з регіонів, так і серед організацій, що стали менторами;
  • грошова винагорода для самого ментора та його професійний розвиток у менторстві, що буде підтверджений сертифікатом участі у програмі;
  • можливість використовувати отриманий навик менторства у сфері адвокації в майбутньому;
  • можливість продавати свої послуги ментора на Платформі Маркетплейс та зміцнювати таким чином фінансову сталість своєї організації.

Окрім того, саме організація-ментор обиратиме організацію-менті, яку буде супроводжувати, серед переліку організацій, який буде сформований організаторами на основі отриманих заявок від новостворених організацій. 

Якщо ваша організація відповідає формальним вимогам та має бажання виступити організацією-ментором, просимо вас заповнити форму , вказавши ім’я майбутнього ментора з числа членів вашої команди разом з його/її резюме до 10 листопада 2024 року (включно).

Відбір менторів буде здійснено на конкурсній основі. Конкурсна комісія визначить 25 організацій, що долучаться до проєкту. Відбір здійснюватиметься на основі критеріїв до організацій-менторів, поданих вище, та CV членів команди, запропонованих на позицію ментора.

Результати попереднього відбору будуть надіслані вам до  15 грудня 2024 р.

Якщо у вас з’явилися запитання, надсилайте їх на пошту mentorship.cedem@gmail.com із зазначенням “Менторська програма 6.0. Запитання” в темі листа. 

Більше детальної інформації про реалізовані Менторські програми – за посиланням https://linktr.ee/mentorship_cedem.

———

Менторська програма 6.0 для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства проводиться в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.