Пресконференція з нагоди запуску Конвенції Тромсе

November 27, 2020

1 грудня 2020 року, Міністерство культури та інформаційної політики, Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Проєкт “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободі медіа в Україні” організовують пресконференцію “Запуск Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів”.

Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе) – це перший міжнародний обов’язковий документ, який закріплює право на доступ до офіційних документів, що створюються органами державної влади. 

Конвенція набуває чинності 1 грудня 2020 року завдяки Україні, яка стала десятою державою, котра ратифікувала цей документ і тим самим запустила його в дію.

Під час заходу експерти представлять значення Конвенції для України та участь України в роботі міжнародних моніторингових органів, адже напрацьований з 2011 року досвід виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації”, що враховує положення Конвенції Тромсе, дає Україні можливість ділитися з іншими країнами найкращими практиками та проблемами застосування норм Конвенції. 

Дата: 1 грудня 2020

Час: з 12:00 до 13:00

Місце: Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» за адресою м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16.

Трансляція заходу відбуватиметься на Facebook-сторінці ЦЕДЕМ та YouTube-каналі Укрінформ. Англомовних слухачів запрошуємо приєднуватись до Zoom-конференції.

Спікери:

  • Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики
  • Олена Литвиненко, виконувачка обов’язків Голови Офісу Ради Європи в Україні
  • Ігор Розкладай, заступник директора ЦЕДЕМ
  • Тетяна Олексіюк, консультантка Ради Європи

До участі запрошуються журналісти та представники громадських організацій у сфері доступу до публічної інформації.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, зокрема щодо посилання на Zoom-конференцію, прохання звертатися до Євгенії Гірєвої, медійної юристки ЦЕДЕМ, y.gireva@cedem.org.ua.

Проєкт «Європейський Союз і Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні», що фінансується ЄС і Радою Європи, має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку. Слідкуйте за новинами Проєкту на Фейсбуці.