Круглий стіл “Ефективність способів захисту державних та приватних інтересів у разі поширення недостовірної інформації”

July 15, 2021

20 липня 2021 р., з 10:30 до 16:00, відбудеться круглий стіл “Ефективність способів захисту державних та приватних інтересів у разі поширення недостовірної інформації”.

Організовують захід Міністерство культури та інформаційної політики України, Комітет ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, Спільний проєкт «ЄС та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні», Ініціатива з Верховенства Права Американської Асоціації Юристів, громадські організації «Центр демократії та верховенства права» і «Платформа прав людини».

Дезінформація підриває демократію, становить загрозу правам людини, породжує напругу та безлад у суспільстві, а також поширює недовіру до державних органів.

З метою створення ефективних механізмів протидії дезіформації та дифамації в Україні, учасники та учасниці круглого столу обговорять правові механізми, міжнародний та український досвід а також судову практику протидії дезінформації та дифамації в публічній сфері. Окрім того, піднімуть питання можливих законодавчих змін.

Важливою частиною програми обговорення також постануть питання способу захисту репутації осіб та компаній і відповідальності за розповсюдження дезінформації, дифамації та чуток.

Запрошуємо до участі представників та представниць медіа, громадянського суспільства, державних органів та міжнародних організацій і представництв, а також адвокатів, правників та суддів.

Запрошені спікери:

  • Микита Потураєв, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики;
  • Тарас Тарасенко, народний депутат України, Голова підкомітету з питань прав людини Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин;
  • Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України;
  • Олена Литвиненко, заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні;
  • Поліна Лисенко, керівниця Центру протидії дезінформації (tbc);
  • Оксана Дитинко, адвокат, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «ДИТИНКО І ПАРТНЕРИ», член Асоціації правників України.

Для участі у заході необхідно зареєструватися за посиланням до 19 липня включно. Підтвердження участі буде надіслано електронним листом разом із програмою та посиланням на захід. У разі виникнення запитань – звертайтесь за адресою: oksana.totovytska@coe.int.

Захід відбуватиметься офлайн із онлайн-трансляцією.