Круглий стіл: «Медіа на Донбасі: національні виклики та регіональні проблеми»

Початок події: 2018-03-29 10:00:00

29 березня у Краматорську Незалежна медійна рада проведе круглий стіл «Медіа на Донбасі: національні виклики та регіональні проблеми», присвячений обговоренню проблем, з якими стикаються медіа на Донбасі при підготовці журналістських матеріалів.

З огляду на близькість до зони військового конфлікту, є зрозумілою чутливість медіа регіону до низки тем, пов’язаних з війною, декомунізацією, мовою ворожнечі тощо. Незалежна медійна рада запрошує журналістів та активістів обговорити під час заходу питання професійних стандартів та особливості їхньої реалізації на регіональному рівні, а також інші актуальні питання роботи журналістів.

Протягом заходу планується обговорити, зокрема, такі питання:

  • Медіа та вибори: як ефективно працювати регіональним журналістам?
  • Висвітлення військового конфлікту: межі та ризики.
  • Професійні стандарти журналістики на регіональному рівні: чи існує справжній запит на їх дотримання від аудиторії?

Участь у заході візьмуть члени Незалежної медійної ради Діана Дуцик (незалежна медіаекспертка, журналістка), Тарас Петрів (Президент Фундації «Суспільність»), Олександр Бурмагін (медіаюрист, Платформа прав людини) та інші.

Для участі у заході, необхідно зареєструватися, заповнивши онлайн-форму. Круглий стіл відбудеться 29 березня з 10:00-13:00 у малій конференц-залі бізнес-центру «SA&GA» (м. Краматорськ, бульвар Краматорський, 41). Початок реєстрації – о 09:30.

Незалежна медійна рада була заснована наприкінці 2015 року провідними медійними громадськими організаціями України (Детектор Медіа, Інститут Масової Інформації, Інтерньюз-Україна, Фундація «Суспільність», Центр Демократії та Верховенства Права). Незалежна медійна рада функціонує як постійний громадський моніторинговий та консультативний орган, що розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики.

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.