Розпочато конкурс на менторів Менторської програми 3.0 для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства з різних куточків України

November 15, 2021

Центр демократії та верховенства права в рамках проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» розпочинає Третю менторську програму для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства (ОГС) з різних куточків України.

Ми віримо, що у громадському секторі в Україні існує великий запит на обмін досвідом та підтримку одне одного задля того, щоб творити позитивні зміни. Саме для цього ми уже третій рік поспіль реалізуємо програму менторства. 

За тривалий період роботи ваша організація пройшла довгий шлях і методом спроб та помилок досягла успіху? Поділіться досвідом з організацією, яка лише починає діяльність!

Якщо ваша організація має:

  • значну адвокаційну історію або
    • досвід фінансової сталості – спроможність організації послідовно залучати ресурси з різних джерел для сталого втілення місії та досягнення цілей організації або
    • досвід застосування організацією підходів та практик, які забезпечують недискримінацію чоловіків та жінок й отримання жінками та чоловіками рівної користі/допомоги; справедливий розподіл ресурсів з урахуванням різних потреб жінок та чоловіків та урахуванням різноманітних соціальних, політичних та економічних ролей або 
    • досвід та успіхи у застосуванні найкращих міжнародних практик, розробки та впровадження підходів, які забезпечують інклюзію (включення, залучення) осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, постраждалих внаслідок військового конфлікту, молоді, людей старшого віку, національних меншин, представників та представниць ЛГБТКІ+ спільноти, та інших уразливих груп (інклюзивний розвиток) та
  • Більше ніж 5 років працює у громадському секторі, то вам може бути цікаво поділитися надбаним досвідом, ставши ментором для менш досвідченої організації, яка тільки прагне розвинути свою адвокаційну або іншу перелічену вище спроможність. 

Що таке Менторська програма 3.0?

Менторська програма 3.0 – це 7-місячна програма (з березня по вересень 2022 року), у якій сталі ОГС будуть наставниками (організаціями-менторами) для молодих та менш досвідчених організацій громадянського суспільства (менті) та допомагатимуть розвивати та посилювати їхні адвокаційні або інші спроможності.

У рамках програми організація-ментор отримає менті – новостворену організацію громадянського суспільства, що існує не більше трьох років. Впродовж семи місяців вони працюватимуть разом над створенням та розвитком адвокаційних спроможностей новоствореної організації громадянського суспільства, розробкою та втіленням адвокаційної кампанії або інших документів залежно від обраної сфери розвитку. Організація-ментор зможе поповнити мережу своїх контактів молодими організаціями громадянського суспільства з різних куточків України, а також отримати свіжий погляд на власні процеси та досвід.

Ця менторська програма буде проводитись для 12 новостворених організацій громадянського суспільства з різних областей України, менторами яких стануть 12 сталих ОГС.

У Менторську програму входить:

  • навчання для менторів онлайн;
  • не менше 48 годин приділеного часу для  менті в період між навчальними модулями;
  • одноденний візит ментора до організації-менті;
  • спільно з менті впродовж всієї менторської програми:
  • розробка та реалізація конкретної адвокаційної кампанії або
  • розвиток спроможності організації послідовно залучати ресурси з різних джерел для сталого втілення місії та досягнення цілей організації або
  • розробка та застосування організацією підходів та практик, які забезпечують недискримінаційне ставлення до чоловіків та жінок та отримання жінками і чоловіками рівної користі/допомоги; справедливий розподіл ресурсів з урахуванням різних потреб жінок та чоловіків та урахуванням різноманітних соціальних, політичних та економічних ролей або
  • застосування найкращих міжнародних практик, розробки та впровадження підходів та заходів, які забезпечують інклюзію (включення, залучення) осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, постраждалих внаслідок військового конфлікту, молоді, людей старшого віку, національних меншин, представників та представниць ЛГБТІК+ спільноти.
  • постійна підтримка з боку команди організаторів: відповіді на запитання, консультації, збирання зворотного зв’язку та, за потреби, внесення змін у перебіг програми для максимальної ефективності взаємодії менторів та менті.

Організація може стати організацією-ментором, якщо вона:

  • громадська або благодійна організація, яка працює більше ніж 5 років;
  • має досвід в адвокації або в одній зі сфер: гендер, фінансова сталість, інклюзивний розвиток;
  • публікує річні описові звіти;
  • готова залучити до цієї програми члена своєї команди у ролі безпосереднього ментора.

Хто може бути ментором в рамках цієї програми?

Ментор/ка – це менеджер/ка з-поміж членів вашої команди, який/а зможе підтримувати постійний зв’язок з організацією-менті й організаторами програми та, за потреби, влаштовувати зустрічі/дзвінки з професіоналами з того чи іншого питання, які працюють у вашій організації. 

Що робитиме ментор в рамках програми?

  • відвідає тренінг для менторів на початку програми для того, щоб здобути чи покращити своє розуміння та навички менторства;
  • складе разом з організацією-менті план менторства за підтримки професійного консультанта з менторства; 
  • проводитиме онлайн-дзвінки з організацією-менті, працюючи над процесом розробки та втілення адвокаційної кампанії організації-менті, фіксуючи прогрес у кожній з поставлених цілей менторства, та, за потреби, долучаючи до дзвінків доцільних професіоналів вашої команди;
  • заповнюватиме короткі щомісячні звіти;
  • разом з організацією-менті спланує та проведе 1-денний менторський візит в організацію-менті;
  • комунікуватиме з організаторами щодо процесу менторства та його проміжних результатів, надаватиме зворотний зв’язок та пропозиції щодо покращення процесу менторства.

Що менторство означає для вашої організації? Це: 

  • можливість поділитися найкращими практиками роботи сталої організації як загалом, так і у сфері адвокації та інших сферах зокрема;
  • нетворкінг як серед молодих організацій з регіонів, так і серед організацій, що стали менторами;
  • грошова винагорода для самого ментора та його професійний розвиток у менторстві, можливість використовувати отриману навичку менторства у сфері адвокації або інших сферах в майбутньому.
  • можливість продавати свої послуги ментора на Платформі Маркетплейс та зміцнювати таким чином фінансову сталість своєї організації.

Окрім того, саме організація-ментор обиратиме собі новостворену організацію, яку буде супроводжувати з переліку організацій, котрий сформують організатори на основі заявок від новостворених організацій. 

Якщо ваша організація відповідає формальним вимогам та має бажання виступити організацією-ментором, просимо вас заповнити форму https://bit.ly/3CggZV7, вказавши ім’я майбутнього ментора з-поміж членів вашої команди разом з його/її резюме до 10 грудня 2021 р.

Відбір менторів пройде на конкурсній основі. Конкурсна комісія визначить 12 організацій, що долучаться до проєкту. Відбір здійснюватиметься на основі критеріїв до організацій-менторів, поданих вище, та CV членів команди, запропонованих на позицію ментора/менторки.

Результати попереднього відбору із запрошенням відвідати вебінар для потенційних менторів будуть надіслані вам до 24 грудня 2021 р. включно.

Якщо у вас з’явилися запитання, пишіть на mentorship.cedem@gmail.com із зазначенням «Менторська програма 3.0. Запитання» в темі листа. 

Менторська програма 3.0 для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства з різних куточків України проводиться в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.