Центр демократії та верховенства права в рамках проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України” розпочинає першу в Україні менторську програму для підсилення адвокаційних спроможностей організацій громадянського суспільства (ОГС) з різних куточків України.
Якщо ви команда молодої громадської або благодійної організації, яка прагне покращити свої знання в адвокації та посилити адвокаційні навички, то цей анонс саме для вас!
Ми віримо, що в громадському секторі України існує великий запит на обмін досвідом та підтримку одне одного задля того, щоб творити позитивні зміни. Саме для цього ми запускаємо дану програму.
Що таке менторська програма?
Менторська програма – це 6-місячна програма (з квітня по вересень 2020 року), в якій сталі ОГС будуть наставниками (менторами) для відібраних організацій громадянського суспільства (менті) та допомагатимуть розвивати й посилювати їхні адвокаційні спроможності.
Менторська програма (квітень – вересень 2020 року) включатиме:
- три навчальні модулі в Києві, тривалістю до 3 днів кожен. Модулі включатимуть лекції та воркшопи з адвокації, менторські сесії для менторів та менті, активності для знайомства та командотворення, тощо.
- Модуль 1: 11 – 13 квітня 2020 року (дата може бути відкорегована у зв’язку із ситуацією, що складеться в країні у зв’язку з обмежувальними заходами);
- Модуль 2: червень 2020 року (дата проведення буде повідомлена додатково);
- Модуль 3: вересень 2020 року (дата проведення буде повідомлена додатково);
- 8 онлайн-сесій між ментором та менті в період між навчальними модулями;
- одноденний візит ментора до організації-менті;
- спільно з ментором розробку та реалізацію конкретної адвокаційної кампанії впродовж всієї менторської програми;
- постійну підтримку з боку команди організаторів: відповіді на запитання, консультації, збирання зворотнього зв’язку та, за потреби, внесення змін у перебіг програми для максимальної ефективності взаємодії менторів і менті.
Умови участі в менторській програмі для організації громадянського суспільства:
- рік заснування організації 2018 або пізніше (існує менше двох років);
- організація розуміє, яких конкретних змін вона хотіла б досягти шляхом адвокації у своїй громаді та ставить за мету розробку адвокаційного плану для досягнення цих змін;
- обрання 2 представників з керівного складу організації, які братимуть участь у програмних заходах і доноситимуть отримані знання до інших членів команди організації;
- надання переліку реалізованих проєктів/наданих послуг протягом періоду існування (не обов’язково з моменту реєстрації організації, головне, щоб тими самими людьми, які сьогодні входять до складу персоналу/керівних органів);
- організація готова протягом квітня – вересня 2020 року активно долучатися до подій програми та застосовувати отримані знання на практиці.
Переваги для учасників програми:
- братимуть участь у першій в Україні 6-місячній менторській програмі для розвитку адвокаційних спрможностей ОГС;
- познайомляться з кращими практиками адвокаційної діяльності сталих і досвідчених у адвокації ОГС;
- засвоять ефективні механізми просування ідей своєї організації (отримають покрокові інструкції);
- стануть частиною всеукраїнської спільноти, де матимуть можливість, зокрема, розбудувати ефективну комунікацію з іншими організаціями;
- працюватимуть над досягненням своїх цілей разом з найкращими фахівцями у сфері адвокації та сталого розвитку ОГС;
- отримають сертифікати про успішне завершення 6-місячної менторської програми.
Для участі у конкурсі необхідно заповнити:
Форму учасника: https://forms.gle/Y5n63BaCJn7C6iJk9 до 27 березня 2020 (включно). Форма заповнюється керівником(цею) організації.
ВАЖЛИВО! Якщо ситуація з обмежувальними заходами в Україні у зв’язку з поширенням коронавірусу затягнеться, то активності в рамках менторської програми будуть максимально перенесені в дистанційний режим (онлайн) з можливістю відновлення проведення подій в Києві та регіонах, коли це стане можливим.
Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі. Набір буде сформований з представників різних областей України. Сфера діяльності організації не впливатиме на вибір учасників, ми заохочуємо до подачі громадські та благодійні організації, що працюють в різних сферах.
Загальна кількість учасників становитиме 24 особи (2 представника з кожної організації, не більше 12 організацій).
Оголошення результатів конкурсного відбору та назв організацій, які стануть менторами для організацій відбудеться: 05 квітня 2020 року.
Розгляд Заявок здійснюється членами Відбіркової комісії на принципах неупередженості та гендерної рівності. До Відбіркового Комітету входитимуть представники ЦЕДЕМ та ІСАР “Єднання”, а також обрані організації-ментори.
Організатори залишають за собою право не надавати пояснень щодо рішень, прийнятих членами Відбіркового Комітету.
Фінансові умови: програма є безоплатною для відібраних учасників. Організатори забезпечують проживання та харчування на період модульного навчання в Києві, а також відшкодовуються транспортні витрати для учасників.
Зобов’язання учасників:
- відвідати всі навчальні модулі в Києві;
- взяти участь в усіх запланованих онлайн-дзвінках;
- виконати в міжмодульний період завдання поставлені ментором для досягнення спільно погоджених цілей;
- розробити адвокаційну кампанію;
- написати звіт про результати проходження менторської програми.
Якщо у вас з’явилися запитання, пишіть на mentorship.cedem@gmail.com із зазначенням “Менторська програма. Запитання” в темі листа.
Менторська програма реалізовується Центром демократії та верховенства права у рамках проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, який втілюється спільно у Консорціумі з ІСАР Єднання та Українським незалежним центром політичних досліджень завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США).