Практичне експертне обговорення “Голос змін: як та навіщо ОГС і медіа комунікувати про та з тимчасово окупованими територіями?”

November 7, 2024

Чи потрібна комунікація із тимчасово окупованими територіями? А якщо так, то кому й навіщо?

Ефективна комунікація з ТОТ потребує виваженого та продуманого підходу. Задля цього ЦЕДЕМ запрошує медіа та представників ОГС, що працюють або зацікавлені у темі тимчасово окупованих територій долучитися до практичного експертного обговорення “Голос змін: як та навіщо ОГС і медіа комунікувати про та з тимчасово окупованими територіями?”. 

Дата: 12 листопада, з 11:00 по 14:00;

Місце: онлайн на платформі Zoom.

Експертне обговорення буде проходити в онлайн-форматі із залученням фасилітатора. 

Для участі реєструйтеся за формою. Посилання на долучення отримають лише підтверджені учасники.

Тимчасово окуповані території (ТОТ) – це не лише питання географії, адміністративних меж чи політичного статусу. Насамперед, це про життя мільйонів українців, які залишаються під окупацією, щодня стикаючись з обмеженням прав, нестачею базових ресурсів і загрозою своїй безпеці.

Комунікація з ТОТ є важливою для підтримки тих, хто живе в окупації; для формування проукраїнської позиції; для отримання інформації про злочини та порушення прав. Залишаючись без доступу до незалежних медіа та правдивої інформації, люди на ТОТ стикаються з інформаційною ізоляцією, що посилює їхню вразливість до пропаганди та маніпуляцій.

Комунікація про ТОТ необхідна для донесення реалій окупації до тих, хто живе на підконтрольній частині України та за кордоном. Це також ключ до більш глибокого розуміння ситуації, потреб, і викликів, з якими стикаються українці під окупацією.  Саме через комунікацію громадянське суспільство і медіа можуть нагадувати про ТОТ як про невід’ємну частину України, захищати права людей, що там проживають, і формувати міжнародну підтримку у боротьбі за повернення контролю над цими територіями.

Під час обговорення ми:

  • Попрацюємо над окресленям комунікаційної мети – чітко сформулюємо, для чого важливо комунікувати з та про ТОТ.
  • Проаналізуємо цільові аудиторії та підходи – ідентифікуємо, з ким саме, якими каналами та у який спосіб ми маємо комунікувати, щоб досягати максимальної ефективності.
  • Виявимо ключові виклики – визначимо з якими труднощами стикається громадський сектор і медіа при роботі з людьми на ТОТ, з громадянами на підконтрольній території, а також із міжнародною спільнотою.
  • Оцінимо наявні ресурси та інструменти – проведемо аналіз наявних комунікаційних ресурсів, визначимо їхню ефективність, а також зрозуміємо яких ресурсів бракує для досягнення комунікаційних цілей.

За результатами обговорення буде визначений ряд комунікаційних викликів щодо роботи з питанням тимчасово окупованих територій та людьми, що лишаються в окупації.

Форма реєстрації за посиланням.

Ця зустріч — для тих, хто розуміє важливість підтримки наших громадян на тимчасово окупованих територіях та прагне спільними зусиллями стати на крок ближче до процесів деокупації.

Експертне обговорення відбудеться в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).