Онлайн-обговорення “Які можливості з’явилися в України після ратифікації Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів”

August 18, 2020

26 серпня з 15:00 до 18:00 відбудеться дискусія про нові можливості, які отримала Україна після ратифікації Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе).

Захід організовує проєкт “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні” у партнерстві з Центром демократії та верховенства права.

Метою дискусії є підвищити обізнаність людей і української влади, зокрема про стандарти доступу до офіційних документів, передбачені Конвенцією, та розповісти про найкращі міжнародні практики у цій сфері.

Нагадаємо, що 20 травня 2020 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Тромсе. Україна стала десятою державою, котра ратифікувала цей важливий міжнародний документ і фактично запустила його в дію, адже Конвенція набуває чинності з десятою ратифікацією.

Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів є першим зобов’язальним міжнародним правовим документом, у якому закріплюється право на доступ до офіційних документів, що створюються органами державної влади. Конвенція містить мінімальні стандарти, які необхідно застосовувати при обробці запитів щодо доступу до офіційних документів (форма запитів) та процедури перегляду прийнятих рішень. Право доступу до офіційних документів має важливе значення для розвитку демократії, а також реалізації основних прав людини.

Запрошуємо до участі представників медіа, громадськості та органів державної влади і місцевого самоврядування.

Що? Обговорення: “Які можливості з’явилися в України після ратифікації Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів”;

Коли? 26 серпня 2020 року, 15:00-18:00;

Де? Онлайн (платформа KUDO).

Учасники та учасниці

 • Євгенія Кравчук, Заступниця Голови Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики;
 • Крістоф Пуарель, Директор з прав людини Генерального Директорату прав людини і верховенства права Ради Європи;
 • Девід Голдберг, Експерт зі свободи інформації (Сполучене Королівство);
 • Тобі Мендел, Виконавчий директор, Center for Rule and Democracy (Канада);
 • Давід Банісар, Старший юридичний радник Article19 (Сполучене Королівство);
 • Пітер Нурландер, Директор Bertha Justice Initiative;
 • Наташа Пірч Мусар, Директорка PircMusar&LemutStrle (Словенія);
 • Павло Пушкар, Керівник відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Ради Європи;
 • Ігор Розкладай, Заступник директора Центру демократії та верховенства права;
 • Олександр Бурмагін, Виконавчий директор ГО “Платформа прав людини”;
 • Міжнародні експерти, представники органів державної влади та громадськості.

Дискусія відбудеться на платформі KUDO. Реєстрація на захід обов’язкова до 24 серпня включно за посиланням: https://forms.gle/7n6VeLy7AxUN6yEM7. Підтвердження участі у заході буде надіслане електронним листом 25 серпня.

Довідкова інформація:

Проєкт “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні”, що фінансується ЄС та Радою Європи, має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку, а також суспільне мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в українському суспільстві. Проєкт триватиме до 9 липня 2021 року.