Перший щорічний Міжнародний день захисту викривачів

Початок події: 2017-03-24 13:00:00

У п’ятницю, 24 березня, о 13:00 у приміщенні Реанімаційного Пакету Реформ відбудеться обговорення, присвячене першому щорічному Міжнародному дню викривачів. Захід пройде в рамках «Ініціативи 11», спрямованої на захист викривачів. У обговоренні візьмуть участь українські та міжнародні експерти, народні депутати, представники органів влади.

Учасники заходу обговорюватимуть перспективи законопроекту № 4038а “Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам”. Експерти проаналізують теперішній формат захисту викривачів в Україні та ухвалять звернення до Верховної Ради із закликом підтримати законопроект щодо захисту викривачів.

Також відбудеться презентація книги «Правовий захист викривачів».

У заході візьмуть участь:

  • Марк Ворс, Blueprint for Free Speech (скайп)
  • Сьюлетт Дрейфус , виконавчий директор Blueprint for Free Speech (скайп)
  • Михайло Чаплига, Представник Уповноваженого з прав людини з питань зв’язків із громадськістю та інформаційних технологій
  • Оксана Нестеренко, к.ю.н., експерт в сфері захисту викривачів “Всеукраїнська ліга правників проти корупції, виконавчий директор ACREC
  • Лариса Гольник, суддя-викривач
  • Олександр Калітенко, головний експерт «Transparency International Ukraine»

Модератор – Христина Буртник, Центр демократії та верховенства права

Контакти для акредитації:
Юрій Примачук: y.prymachuk@cedem.org.ua
тел. (050) 947 42 47

Ініціатива 11 – це  коаліція громадських організацій: Центр демократії та верховенства права, Всеукраїнська ліга правників проти корупції, Центр ЮА, Центр протидії корупції, Blueprint for Free Speech, що об’єдналися аби створити дієвий механізм захисту викривачів, який запустить процес «очищення» в усіх сферах суспільного життя та сприятиме свободі висловлювання, відкритому врядуванню та протидії корупції в Україні.