Презентація онлайн-курсів з доступу до публічної інформації для активістів та розпорядників

Початок події: 2017-12-01 11:00:00

01 грудня 2017 року об 11:00 у приміщенні прес-центру інформаційного агентства «Укрінформ»  (вул. Б. Хмельницького, 8/16, 2й поверх) відбудеться прес-конференція, присвячена запуску двох нових навчальних он-лайн курсів на веб-платформі Prometheus:

З 2011 року Парламент прийняв низку законів, які надають можливість кожному зрозуміти, що відбувається за дверима державних органів та інших суб’єктів, чия діяльність може мати вирішальне значення для пересічного громадянина України.  Саме з огляду на зростаючий інтерес до цієї сфери на початку 2017 року було створено базовий освітній он-лайн відео курс «Доступ до публічної інформації: від А до Я», розрахований на широке коло громадян, які не володіють спеціальними знаннями у галузі доступу до публічної інформації, але бажають їх отримати. Курс виявився надзвичайно корисним для громадських активістів, журналістів, державних службовців та студентів-правників, мав широку аудиторію та чималий успіх з моменту його запуску у березні 2017 року на веб-платформі Prometheus. Більше того, було отримано низку коментарів від слухачів курсу із проханнями більш глибоко охопити окремі теми як для запитувачів публічної інформації, так і для її розпорядників.

Зважаючи на це, для покращення стану імплементації Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також систематизації і поглиблення знань та практичних навичок працівників спеціальних підрозділів з доступу до публічної інформації, з одного боку, а також  систематизації та поглиблення знань та практичних навичок громадських активістів щодо реалізації та захисту їх права на доступ до публічної інформації, з іншого боку, восени 2017 року  було створено два додаткові спеціалізовані курси.

Згадані вище курси створено у співпраці з Уповноваженим ВРУ з прав людини та експертами ГО «Центр демократії та верховенства права» за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні»*.

Учасники прес-конференції:

  • Ірина Кушнір, представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України;
  • Олена Литвиненко, заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні;
  • Тетяна Олексіюк, заступниця директора ГО «Центр демократії та верховенства права»;
  • Іван Примаченко, співзасновник платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.

*Проект має на меті зміцнити роль медіа та Суспільного мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в суспільстві. Проект впроваджується в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.

Слідкуйте за новинами медійних проектів Офісу Ради Європи в Україні  на Facebook: https://www.facebook.com/CoEUPSIS   та на Twitter @UkraineCoE 

Дізнатись більше інформації можна на сайті Офісу Ради Європи в Україні: http://www.coe.int/en/web/kyiv/freedom-of-media-in-ukraine