Публічне обговорення “Чи потрібне Україні законодавство щодо протидії зловживанням в соцмережах в період виборів?”

September 24, 2019

У вівторок 24 вересня 2019 року о 14:30 у прес-центрі “Укрінформ” громадські організації Центр демократії та верховенства права та Інтерньюз-Україна проведуть публічне обговорення Чи потрібно Україні законодавство щодо протидії зловживанням в соцмережах в період виборів?”

Виборчі кампанії в Україні все більше занурилися в інтернет-простір, а надто на платформи соцмереж та спільного доступу до відео. Публічні звіти бібліотек соцмережі Facebook показали, що кількість витрачених коштів на політичну рекламу долають 5-6-значні позначки.  Всупереч вимогам закону ці кошти бралися не з виборчих фондів кандидатів, а сплачувалися через посередників. В той же час феномен використання платформи Instagram для просування політиків показує як впливовість цих ресурсів, так і перебування України в глобальних трендах. Соцмережі були перенасичені не лише політичною рекламою, але й активним обговоренням кандидатів, часто з високим ступенем поляризації, агресії і мови ворожнечі. Не слід забувати і про спецоперації, у тому числі з поширення деструктивних, маніпулятивних матеріалів, дезінформації за підтримки держави-агресора.

Попри стрімкий розвиток соцмереж, увага до відносин в інтернеті з боку держави є спорадичною тоді ж як діяльність політиків в онлайн-просторі залишається поза увагою виборчих законів, нового виборчого кодексу і профільних законів в аудіовізуальній сфері. 

Чи потрібно змінювати законодавство? Як утримати баланс між свободою слова та зловживаннями, як має здійснюватися співпраця між державою і технологічними гігантами та як захистити демократичні вибори від іноземних втручань?

Всі ці питання стануть предметом обговорення експертного заходу, який відбудеться відбудеться о 14-30 в прес-центрі  Укрінформ. вул. Богдана Хмельницького, 8/16 (зала 2, другий поверх).

Для реєстрації у заході просимо заповнити форму за посиланням. Усі зареєстровані учасники отримають лист-підтвердження. 

Контакти:

Аліна Правдіченко alina@medialaw.kiev.ua

Катерина Куницька  kkunytska@internews.ua  

Проведення заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Центру демократії та верховенства права та ГО “Інтерньюз-Україна” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.