Онлайн-обговорення: Саморегулювання медіа під час місцевих виборів 2020

October 1, 2020

5 жовтня 2020 року Центр демократії та верховенства права та Незалежна медійна рада у співпраці з проєктом “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні” проведуть онлайн-обговорення на тему “Саморегулювання медіа під час місцевих виборів 2020”. 

Неможливо заперечувати роль медіа у висвітленні подій, пов’язаних з виборами. Швидкість та масиви інформації, які обробляють ЗМІ, дозволяють тримати руку на пульсі щодо перебігу виборчих перегонів. Під час кампанії медіа здійснюють саморегулювання, аби надавати виборцям об’єктивну та збалансовану інформацію і водночас забезпечити політикам рівний доступ до ЗМІ. 

Тож під час заходу експерти обговорять питання ролі ЗМІ у висвітленні виборів, проблеми такого висвітлення, а також виклики для медіа щодо саморегулювання під час виборчого процесу. Також поговоримо про міжнародні практики саморегуляції під час виборів та захист від зловживань.

Спікери: 

  • Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА
  • Микола Чернотицький, член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за регіональний розвиток
  • Тетяна Лебедєва, членкиня Комісії з журналістської етики, медіаекспертка 
  • Павло Моісеєв, медіаексперт, секретар Незалежної медійної ради
  • Еліна Грюндстрьом, експертка Ради Європи (Фінляндія)
  • Діана Дуцик, експертка Ради Європи, виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації», членкиня Комісії з журналістської етики

До участі запрошуємо журналістів, редакторів та інших представників медійної спільноти.

Захід відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom з 15:00 до 17:30.

Для участі у заході просимо заповнити форму за посиланням: http://surl.li/fsvt

Детальнішу інформацію та програму заходу надішлемо відібраним учасникам.

 

Ця подія стала можливою завдяки нашому спільному проєкту між Центром демократії та верховенства права та міжнародною організацією Internews. Вона впроваджує «Медійну програму в Україні» за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

Проєкт «Європейський Союз і Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку, а також суспільне мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в українському суспільстві. Проєкт фінансується Європейським Союзом та Радою Європи.

Незалежна медійна рада, створена наприкінці 2015 року за ініціативи Центру демократії та верховенства права, Інституту Масової Інформації, Інтерньюз-Україна, ГО «Детектор Медіа» та Фундації «Суспільність» – це орган саморегулювання у сфері медіа, до складу якого входить 15 членів – авторитетних журналістів та громадських активістів, які мають ґрунтовний досвід у медійній сфері. Детальніше про Незалежну медійну раду читайте за посиланням.