Експертне обговорення: “Перспективи запровадження в Україні системи штрафних балів за порушення ПДР”

April 27, 2023

4 травня  2023 року, з 15:00 до 17:00

Гібридний формат: офлайн + Zoom

Втрата життя людей – трагічний та неминучий наслідок війни. Однак, крім фронту та атак на мирні міста, Україна, як і раніше, щодня втрачає життя громадян в автомобільних аваріях на дорогах та вулицях. Ці втрати не спричинені державою-агресором, й ці втрати можна й потрібно запобігти. 

Один з стовпів системного підходу до безпеки руху – виявлення порушень та застосування санкцій до порушників. На шляху до членства у Європейському Союзі, Україна повинна переглянути та привести свою систему стягнень до кращих європейських практик. Система стягнень повинна стати більш справедливою, більш зрозумілою та, головне, більш дієвою. 

Щоб дослідити можливі шляхи вдосконалення української системи санкцій за дорожні порушення, Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) в рамках Кампанії “За безпечні дороги” підготував аналітичний огляд (Policy Brief) “Реформування системи санкцій за порушення Правил дорожнього руху в Україні”.

Ключовий висновок Policy Brief  Україна потребує запровадження системи штрафних балів, яка доповнює систему відповідальності та робить її більш справедливою та дієвою. 

Команда ЦЕДЕМ розуміє, що ця непроста мета потребує візійних змін до державної політики законодавчих актів. Однак щоб пройти цей шлях, варто починати рух вже зараз, й починати слід з експертних дискусій та обміном думками. 

Тому запрошуємо експертів/-ок з державної політики та нормотворчості взяти участь у фаховій дискусії щодо перспектив та викликів запровадження штрафних балів в Україні під час експертного обговорення.

Подія відбудеться 4 травня  2023 року у м.Києві о 15.00 (місце проведення буде повідомлено підтвердженим учасникам). Для учасників з інших міст можливо підключення через Zoom.

Програма події за посиланням. Ознайомитись з аналітичним звітом (Policy Brief) , що буде представлений на події, можна за цим посиланням.

Охочих взяти участь, просимо заповнити коротку форму до 01.05.2023 року: https://forms.gle/6S7F4FQyMMVeZiNA7.

Кількість місць обмежена можливостями залу. Затвердженим учасникам організатори підтверджують участь на електронну пошту, тому просимо коректно її зазначити.

Із запитаннями та заявками для участі в події запрошуємо звертатися до Віктора Загреби, координатора Кампанії “За безпечні дороги” на електронну скриньку viktor@zagreba.com.