Відкрита дискусія на тему «Грузинські медіа реформи: досвід для України»

November 17, 2015

 Інститут Медіа Права запрошує вас взяти участь у відкритій дискусії на тему «Грузинські медіа реформи: досвід для України» 24 листопада 2015 року, початок о 10.00 год.

Захід передбачає виступ грузинського експерта із наступним обговоренням учасниками таких питань:

  • Демонополізація медіа ринку та прозорість медіа власності;
  • Реформа Суспільного мовлення;
  • Лібералізація інформаційного законодавства;
  • Роздержавлення друкованих ЗМІ.

Досвід Грузії у впровадженні медіа реформ є доволі успішним і може виявитись корисним для його перейняття в Україні. Адже Грузія має підстави пишатися найбільш вільним та плюралістичним медіа середовищем із усіх країн Південного Кавказу. Загалом грузинські медіа вважаються незалежними від влади, фінансово прозорими та підзвітними не лише регулятору, а й суспільству. Інформація про власників грузинських медіа є загальнодоступною, як і про усіх фізичних осіб, які мають право на прибуток телекомпаній. Окремою віхою для Грузії стала реформа Суспільного мовника у 2009 році: як результат, запроваджені умови для політичної та фінансової незалежності Суспільного, отримання бюджетного фінансування залежно від розміру ВВП, а ефір наповнений суспільно значимим, рейтинговим контентом.  

З огляду на актуальність втілення цих реформ у нас в Україні, із одночасною лібералізацією інформаційного законодавства та роздержавленням преси, ми запросили нашу колегу з Грузії – пані Тамар Кордзая – поділитись досвідом реалізації грузинських медіа реформ.

Пані Тамар Кордзая є депутатом Парламенту Грузії, автором грузинського закону «Про мовлення», експертом з питань свободи слова, медіа, журналістської етики, була активною учасницею команди розробників закону «Про персональні дані», працювала виконавчим директором громадської організації Georgian Charter of Journalistic Ethics.

Робоча мова заходу: російська.

Час та тривалість заходу: 24 листопада 2015 р., 10.00 – 12.00 год, початок реєстрації о 9.30 год.

Місце проведення буде повідомлене зареєстрованим учасникам. Для участі у заході просимо зареєструватися, написавши листа на електронну адресу: event@medialaw.kiev.ua .  Усім зареєстрованим учасникам буде надіслано повідомлення про підтвердження реєстрації.

Акредитація для ЗМІ: inga.pr@medialaw.kiev.ua, 098 468 92 52, Інга Ткаченко.

Захід проводиться за підтримки Шведського уряду через Шведське Агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA).