Захист неповнолітніх від шкідливого контенту: як медіа можуть бути обачними у поводженні з дітьми?

Початок події: 2017-11-23 15:30:00

Незалежна медійна рада запрошує всіх зацікавлених представників медійної спільноти на публічне обговорення проблематики захисту неповнолітніх від шкідливого контенту. Останні місяці актуалізували проблеми дотримання засобами масової інформації законодавства та етичних стандартів щодо залучення дітей до виробництва аудіовізуальних програм, а також їх захисту від шкідливого контенту. В той час як було ініційовано розробку саморегуляторних правил у цій сфері, ситуація з виходом кількох медіагруп з переговорного процесу суттєво ускладнила досягнення галузевого компромісу.

Протягом заходу планується обговорити такі питання:

  • Українські медіа – чому і якими передачами вони шкодять дитині?
  • Як можна висвітлювати дітей у передачах, не зашкоджуючи їх правам?
  • Україна і моделі регулювання контенту, що може зашкодити неповнолітнім: що обрати і як зробити модель ефективною?

Незалежна медійна рада була заснована наприкінці 2015 року провідними медійними громадськими організаціями України (Детектор Медіа (раніше – ГО «Телекритика»), Інститут Масової Інформації, Інтерньюз-Україна, Фундація «Суспільність», Центр Демократії та Верховенства Права (раніше – Інститут Медіа Права)). Незалежна медійна рада функціонує як постійний громадський моніторинговий та консультативний орган, що розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики.

Учасниками заходу будуть Голова Незалежної медійної ради Наталія Лигачова (Детектор Медіа), Секретарі Незалежної медійної ради Ігор Розкладай (Інститут Медіа Права) та Роман Головенко (Інститут Масової Інформації) та інші. До обговорення запрошені представники медіа, а також регуляторних органів у сфері телебачення та радіомовлення.

Час та місце проведення: 23 листопада, 16:00-18:00, готель «Хрещатик» (вул. Хрещатик, 14, зала «Володимирська», 3 поверх). Початок реєстрації та вітальна кава – о 15:30.

Реєстрація учасників є обов’язковою (mediacouncil.ukraine@gmail.com). Кількість місць – обмежена.

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.