Чому безпека волонтерів досі не в пріоритеті

November 6, 2023

Чому безпека волонтерів досі не в пріоритеті? Про це міркували експерти під час дискусії, яку організував Центр демократії та верховенства права в рамках IІІ Форуму правових реформ для громадянського суспільства: нові виклики та досягнення в умовах війни.

До обговорення долучились Наталія Калантаєнко, керівниця відділу партнерств Української Волонтерської Служби; Людмила Янкіна, правозахисниця, керівниця проєктів у ZMINA. Центр прав людини; Олексій Дронов, куратор напряму навчання військових Благодійного Фонду Сергія Притули; Роман Бугайов, менеджер з безпеки Восток СОС.

Під час дискусії говорили про:

  • Важливість теми безпеки волонтерів для самих волонтерів, держави, міжнародних організацій та ОГС.
  • Чинні гарантії безпеки волонтерів з боку держави.
  • Платформи та ресурси, присвячені безпеці волонтерів, доступ до інформації та навчання.
  • Безпекові аспекти залучення волонтерів до ОГС.
  • Фінансування безпеки волонтерів, як про це говорити з донорами, навчання та посилення безпекових спроможностей.

Ділимося найяскравішими цитати спікерів та спікерок цієї дискусії.

Запис панельної дискусії можна переглянути за посиланням:  (початок розмови на 5:24:59 годині трансляції).

Форум став можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, який реалізується ІСАР Єднання у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).

Матеріал створено ЦЕДЕМ у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна.