Представники та представниці громадського сектору через свою діяльність стикаються з фізичними нападами, знищенням та пошкодженням майна, погрозами, а також з юридичним переслідуванням – кримінальними справами, перешкоджанню мирним зібранням, незаконними затриманнями чи обшуками.
Українські активісти та організації громадянського суспільства змушені звертатися до правоохоронних органів та національних судів, аби захистити свої права. Водночас, в Україні можливо використовувати ще один міжнародний інструмент правозахисту, який створений та функціонує в системі ООН – Спеціальні процедури Ради ООН з прав людини.
Вашій увазі – інфографіки, що підготував Центр демократії та верховенства права, з основною інформацією про Спеціальні процедури та посиланнями.
Детальніше про роботу Спеціальних процедур, з якої причини та як до них звернутися, корисні контакти і джерела – все це можна знайти у аналітичному документі Центру демократії та верховенства права, де йдеться про механізми Спеціальних процедур Ради ООН з прав людини як міжнародні інструменти правозахисту та адвокації.
Матеріал створено завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США) в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, який реалізується ІСАР Єднання, Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ). ІСАР Єднання несе відповідальність за зміст, який може не відображати поглядів АМР США або Уряду Сполучених Штатів Америки