Які витрати неприбуткова організація може відшкодувати волонтеру, та чи оподатковуються вони

July 27, 2023

Організація чи установа, що залучає волонтера, може відшкодувати йому деякі витрати, пов’язані з волонтерством. Це витрати на харчування, проживання, проїзд, медичні витрати та телефонні послуги. Такі відшкодування не оподатковуються, якщо вони не перевищують встановлені законодавством розміри і правильно підтверджені документально. Крім того, можливість таких відшкодувань слід передбачити у договорі про провадження волонтерської діяльності.

У рамках співпраці із Національною соціальною сервісною службою України ЦЕДЕМ розробив та пропонує для використання шаблони договору про провадження волонтерської діяльності з волонтером для органів державної влади (місцевого самоврядування) та організацій громадянського суспільства! Завантажити шаблони, а також дізнатися більше про такий договір можна за посиланням.

Ці матеріали підготовлено спільно з Національною соціальною сервісною службою України в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», за підтримки USAID Ukraine – USAID Україна.