Договір про провадження волонтерської діяльності: відшкодування

July 26, 2023

Які витрати неприбуткова організація може відшкодувати волонтеру, та чи оподатковуються вони?

Організація чи установа, що залучає волонтера, може відшкодувати йому деякі витрати, пов’язані з волонтерством. Це витрати на харчування, проживання, проїзд, медичні витрати та телефонні послуги.

Такі відшкодування не оподатковуються, якщо вони не перевищують встановлені законодавством розміри і правильно підтверджені документально. Крім того, можливість таких відшкодувань слід передбачити у договорі про провадження волонтерської діяльності.

У рамках співпраці із Національною соціальною сервісною службою України Центр демократії та верховенства права розробив та пропонує для використання шаблони договору про провадження волонтерської діяльності з волонтером для органів державної влади (місцевого самоврядування) та організацій громадянського суспільства!

Завантажити шаблони, а також дізнатися більше про такий договір можна за посиланням.

Матеріал створено ЦЕДЕМ у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна.