Абетка реформ

April 12, 2019

Центр демократії та верховенства права підтримав публікацію 500 примірників “Абетки реформ”, у якій зібрані історії про зміни в Україні. Її створили учасники Відкритого Університету Реформ – освітнього проекту Центру демократії та верховенства права та Реанімаційного Пакету Реформ.

Ідея книги відповідає назві – вона побудована у формі абетки: кожній літері відповідає певна реформа (скажімо, “В” для відкритих виборчих списків) і історія про неї. Так, принцип роботи системи держзакупівель Prozorro автори пояснюють на прикладі школи, яка отримала змогу закуповувати смачні солодощі і фрукти на відкритому аукціоні – а раніше замовляли продукти сумнівної якості у батька одного зі школярів. А розділ про вакцинацію написаний у форматі казки, де присутній дракон, який нападає на королівство, і захиститися може лише той, хто завчасно підготувався.

Розробниками цієї книги стала група з 12 учасників Відкритого Університету Реформ (восьмого набору). «Абетку реформ» вони створювали як навчальний проект у рамках Відкритого Університету Реформ, однак її життя триває і надалі. Оскільки Центр демократії та верховенства права має на меті розвиток суспільства активних та відповідальних громадян, ЦЕДЕМ підтримав публікацію 500 примірників цього посібника. Адже реформи – це не лише прогресивні законопроекти, а й щоденна підтримка та включеність громадян.

Щоб читати та завантажити «Абетку реформ», натисніть на зображення

“Абетка реформ” підготовлена в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства праващо здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам та упорядникам/упорядницям цього видання і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори/авторки та упорядники/упорядниці видання .