Аналітичний огляд щодо діяльності громадянського суспільства на захист громадських активістів та правозахисників в Україні

May 7, 2020

Метою аналітичного огляду є представлення узагальнених даних про громадські об’єднання, благодійні організації, коаліції, мережі, правозахисні групи, що здійснюють стратегічний судовий захист та надають адвокаційну підтримку громадським активістам та правозахисникам, які зазнають нападів та переслідувань через свою діяльність в Україні.

Загалом, автори огляду знайшли інформацію про 103 правозахисні організації та 14 коаліцій (платформ, ініціатив тощо), діяльність яких пов’язана із захистом прав людини.

Даний перелік не є вичерпним, оскільки не існує загального джерела, в якому перелічені всі українські громадські організації правозахисної спрямованості. Дані будуть доповнюватись і далі, для найбільш повного представлення інформації про колегправозахисників. Враховуючи завдання огляду, автори зосередились на виокремлені тих організацій, які:

  • Здійснюють стратегічний судовий захист;
  • Або надають адвокаційну підтримку;
  • Така допомога надається клієнту саме через те, що він є громадським активістом або
    правозахисником;
  • Вказана діяльність є одним із пріоритетних напрямів для такої організації.

Щоб відкрити та завантажити документ, натисніть на зображення

Цей аналітичний огляд став можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США) в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України». Центр демократії та верховенства права несе повну відповідальність за зміст, який може не відображати поглядів АМР США або уряду Сполучених Штатів Америки.