Масштаб проблеми блокування соцмережами українських медіа, блогерів та користувачів (дані співпраці ЦЕДЕМ з Меta, 24 лютого 2022 – 6 листопада 2023)

November 29, 2023

Центр демократії та верховенства права, як довірений партнер Meta, має повноваження приймати скарги від користувачів Facebook та Instagram щодо безпідставного блокування дописів та видалення облікових записів і подавати апеляції щодо цих дій до Meta. Завдяки звітам ЦЕДЕМ, Meta може аналізувати, чи були правильними рішення алгоритмів, та вдосконалювати свою роботу, а також змінювати рішення алгоритмів. Така діяльність вже показала позитивні результати: у період з 24 лютого 2022 р. по 6 листопада 2023 р. 68% апеляцій експертів ЦЕДЕМ були задоволені, і пости або облікові записи користувачів Facebook були розблоковані або відновлені. 

Мета цього аналізу – виявлення найпоширеніших випадків, коли алгоритми соціальних медіа реагують негативно, необхідність та ефективність таких реакцій, а також визначення ефективності діяльності ЦЕДЕМ щодо оскарження випадків блокування/видалення дописів/акаунтів.

Аналіз доступний за посиланням у форматі PDF