Гід з визначення кінцевого бенефіціарного власника для громадських об’єднань та благодійних організацій

April 15, 2024

Інтеграція України до ЄС спричинила глобальні зміни до законодавства в частині протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

В 2023 році були переглянуті підходи до визначення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи (КБВ). Впровадження воєнного стану внесло зміни у вимоги щодо подачі інформації про КБВ, які стосуються і громадського сектору, зокрема громадських об’єднань та благодійних організацій).

Центр демократії та верховенства права послідовно співпрацював з Міністерством фінансів України, Міністерством юстиції України та іншими регуляторами над прийняттям сприятливої для громадського сектору редакції Методології визначення КБВ. А після її прийняття – над  забезпеченням єдиного підходу до розуміння зазначених норм законодавства.

Так у партнерстві з Міністерством юстиції народився Гід з визначення кінцевого бенефіціарного власника для громадських об’єднань та благодійних організацій, який покликаний відповісти на найбільш розповсюджені питання в сфері визначення КБВ у ГО та БО.

З Гідом можна ознайомитись на сайті Міністерства юстиції України, а також завантажити за цим посиланням.

Запрошуємо користуватись та поширювати колегам!

Цей гід створений в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. ІСАР Єднання несе повну відповідальність за зміст, який може не відображати поглядів АМР США або Уряду Сполучених Штатів Америки.