Про життя України

January 15, 2024

Збірник підготовлено Національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України у співпраці з Центром демократії та верховенства права за фінансової підтримки International Media Support (IMS).

У віці 3 – 5 років діти перетворюються на «чомусиків». Вони ставлять багато питань, щоб зрозуміти світ і все, що в ньому відбувається. Допитливість дітей у цей період просто зашкалює, але з часом поведінка суттєво змінюється. У більш дорослому віці, коли інформації довкола вже забагато, ми нерідко забуваємо про особливу магію запитань.

Але саме ця дитяча допитливість так необхідна нам усім зараз – для того, щоб бути стійкими до маніпуляцій та фейків, якими нас постійно атакує ворог. Уміння ставити питання та докопуватися до суті – одна з ознак медіаграмотної людини. Якщо ви володієте фактами, вами важче зманіпулювати, ви навряд чи попадетеся на гачок до пропагандистів та краще зможете оперувати аргументами.

Ми у Фільтрі переконані, що є купа креативних способів розвивати медіаграмотність українців, зокрема через історії. Перед вами – один з таких продуктів. У цьому збірнику ми зібрали розповіді, які, сподіваємось, змотивують вас копати глибше й ставити питання. Тут знайдете неканонічні портрети відомих українських особистостей, дізнаєтеся про приховуваних радянською владою геніїв української культури та події нашої історії, які не згадуються в підручниках. Ми віримо, що аби розвивати стійкість суспільства до дезінформації, потрібно вкладати в побудову сильної національної ідентичності. Це тривала робота, але вона ефективніша зі спільними зусиллями. Дякуємо вам, наші любі читачі, за ваш інтерес і внесок у цю роботу.

Натисніть на зображення, щоб відкрити чи завантажити збірник.