Як перевірити, чи можна довіряти іноземній громадській чи благодійній організації

June 20, 2024

У час російсько-української війни в нашій країні працює багато іноземних та міжнародних неприбуткових організацій. Багато з них діють доволі самостійно — і часом навіть не отримують належної уваги з боку інших. Інші можуть пропонувати співпрацю українським організаціям громадянського суспільства (ОГС) або органам влади.

У таких випадках критично важливо перевірити надійність іноземних громадських та благодійних організацій — адже шахраї можуть видавати себе за організації громадянського суспільства, щоб обманювати інших.

Тож верифікація іноземної організації, яка пропонує вам співпрацю чи допомогу, має бути обов’язковою. Пропонуємо вам інструкцію для того, щоб перевірити, чи організація є реальною та чи заслуговує на довіру.

Щоб читати чи завантажити інструкцію, натисніть на зображення

Цей матеріал також доступний англійською мовою.

Цей матеріал створений у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.