Юридичний порадник “Алгоритми дій для представників громадянського суспільства при взаємодії із правоохоронними органами

June 2, 2021

В рамках Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства України вийшов юридичний порадник “Алгоритми дій для представників громадянського суспільства при взаємодії із правоохоронними органами”. Його авторкою стала Елеонора Салова, адвокатка.

Якщо громадський активіст став жертвою злочинних посягань (наприклад, погроз або нападу), йому слід вжити усіх можливих дій, щоб зібрати і зберегти інформацію та докази – це допоможе встановити винуватців злочину та притягнути їх до відповідальності. Тож ці методичні рекомендації створені, аби захистити законні інтереси активістів та допомогти притягнути винних до відповідальності, добившись і компенсації для потерпілих.

Тож у посібнику зібрані поради для різних надзвичайних ситуацій, із якими можуть зіткнутися громадські активісти. До прикладу, тут є алгоритм дій на випадок нападу, погроз та переслідування, поради, як реагувати, коли правоохоронці бездіють чи навпаки, перевищують свої повноваження. Також у посібнику зібрана юридична інформація та зразки процесуальних документів, які допоможуть тим, хто звертатиметься до правоохоронців.

Завантажити посібник ви можете за посиланням

Вихід цього посібника став можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США) в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства”, який реалізується IСАР Єднання у Консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) .