Сьогодні, 9 травня, ми відзначаємо День Європи. Саме цього дня у 1950 році була проголошена декларація Робера Шумана, яка заклала основу для створення Європейського Союзу. Це свято було започатковане для вшанування миру, єдності та співпраці на континенті. І сьогодні як ніколи важливо пам’ятати значущість цих цінностей.
Цікаво, що ЄС утворився не як політичний союз одразу, а передусім як економічне об’єднання – з метою уникнути нових війн через економічну взаємозалежність. Усе почалося зі спільного управління вугіллям і сталлю, а тепер це – найбільший економічний союз у світі.
Для України інтеграція до ЄС – це не лише про цінності, а й про економічні можливості:
- доступ до єдиного європейського ринку з понад 400 млн споживачів;
- нові інвестиції та розвиток малого і середнього бізнесу;
- спрощення торгівлі та європейські стандарти продукції;
- стабільність та передбачуваність економічної політики.
Україна вже зараз користується перевагами Угоди про асоціацію з ЄС. Повноцінне членство відкриє ще більше дверей для зростання, модернізації та добробуту українців.
Але для нас це більше, ніж економіка. Це – стратегічний курс. У контексті повномасштабної війни з Росією членство в ЄС – це питання виживання, безпеки та розвитку. Це чіткий вектор, який не дозволяє повернути назад і відкриває нові можливості для побудови сильної, стійкої держави.
Україна вже довела, що є частиною Європи – ціннісно, культурно, історично. Сьогодні ми боремося за те, щоб закріпити це і юридично. День Європи – нагадування: наше майбутнє в Європі. І ми готові його творити разом.
Новину підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи “Вступаємо в ЄС разом”. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду “Відродження”.