Експертне обговорення “Лібералізація міграційного законодавства для іноземців-волонтерів: зміни в законодавстві, які вже давно на часі”

January 16, 2025

22 січня запрошуємо представників організацій громадянського суспільства та волонтерів, органів державної влади, народних депутатів та експертів на експертне обговорення: “Лібералізація міграційного законодавства для іноземців-волонтерів: зміни в законодавстві, які вже давно на часі”.

Сьогодні в Україні працюють сотні іноземних волонтерів, які допомагають нашим громадянам у час повномасштабного російського вторгнення. Проте, за даними проміжних результатів опитування, яке ми провели, понад 70% іноземних волонтерів стикаються з проблемою оформлення документів. Мова про візи, посвідки на проживання, реєстраціюя місця проживання.

Аби вирішити цю проблему, ЦЕДЕМ спільно із чеською некомерційною неурядовою організацією «Людина в біді» та Управлінням ООН з координації гуманітарних справ (ОСНА) розробило проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» стосовно спрощеного порядку легалізації іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану». 

22 січня 2025 року об 11:00 ми проведемо експертне обговорення законопроєкту, а також представимо проміжні результати опитування іноземних волонтерів. Захід триватиме до 13:00.

Запрошуємо представників громадського сектору, волонтерів, органів державної влади, народних депутатів України та експертів долучитись до заходу. Для участі реєструйтесь за посиланням

Захід пройде у гібридному форматі (офлайн/онлайн). Кількість місць для участі офлайн обмежена. Місце проведення та лінк на долучення онлайн будуть повідомлені підтвердженим учасникам. Для інших зацікавлених слухачів буде організована онлайн-трансляція у Facebook.

Цей захід організовано ЦЕДЕМ в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.