14 березня 2024 Комітет зі штучного інтелекту Ради Європи прийняв текст Конвенції зі штучного інтелекту, прав людини, демократії та верховенства права!
Конвенція встановлює правову базу, що охоплює системи штучного інтелекту протягом усього життєвого циклу.
Формування Конвенції тривало майже 2 роки. Зараз відбувається доопрацювання “Explanatory report” – пояснювального коментаря щодо Конвенції. Невдовзі він буде завершений.
З 11 по 14 березня тривало останнє пленарне засідання, під час якого доопрацювали документ. В переговорному процесі взяло участь 46 держав-членів Ради Європи, а також Аргентина, Австралія, Японія, Мексика, Перу, Сполучені Штати Америки, Ватикан, Уругвай, Канада, Ізраїль, Коста Ріка.
Окрім цього, до процесу були залучені понад 70 громадських організацій, міжнародних організацій та представників індустрії.
Надалі комітет зі штучного інтелекту, що займався формуванням Конвенції, буде працювати над методологією з оцінки впливу штучного інтелекту на права людини, демократію та верховенство права – HUDERIA. Більше про методологію HUDERIA ви можете прочитати тут. ЦЕДЕМ вже подав заповнену заяву на участь в HUDERIA для участі в її пілотному проекті.
У травні 2024 року Конвенція має бути прийнята на рівні Комітету міністрів Ради Європи. Ця Конвенція буде відкрита для підписання усіма країнами світу.
Текст останньої версії Конвенції наразі недоступний, проте невдовзі буде опублікований.