МАГ навчав активістів Бережан

Активістів Бережан, що на Тернопільщині, вчили МАГівці антикорупції. Так, минулого тижня експерти МАГ Ігор Ковалик та Ольга Мазаєва провели тренінг антикорупційної школи «Майстерня активних громадян» у Бережанах. Навчання ініціювали та надали допомогу в організації учасники МАГ Галина та Микола Проців.  

У тренінгу взяли участь 15 громадських активістів, а за годину до завершення навчання приєднався заступник міського голови Бережан Олег Захарків.

Учасники навчання говорили про поняття корупції та конфлікту інтересів,  доступ до публічної інформації, про роботу системи антикорупційних органів: як подавати звернення до них та до суду.

Багато учасників принесли на тренінг документи (копії рішень ради, розпорядження міського голови), які свідчили про наявність порушень у діях влади. У процесі навчання активісти з тренерами обговорили алгоритм,  як не допустити ухвалення подібних рішень і як скасувати дані рішення та притягнути винних чиновників до відповідальності.  

Також МАГівці розглянули проведення громадських антикорупційних експертиз нормативних актів, а також ознайомилися із місією та планами громадської ініціативи «ЧЕСНО. Фільтруй суд!».  

«Усі теми  викликали жваве обговорення і навіть суперечки, що ще раз переконало нас у тому, що результат антикорупційних реформ в Україні буде хорошим  лише тоді, коли інформація про методи і способи антикорупційної боротьби доходитиме в найвіддаленіші райони до всіх потребуючих. Люди є, бажання є,  навчених ще замало. А потрібен уже результат», – зауважила пані Ольга Мазаєва .

Проект «Майстерня активних громадян» виконується в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: