Кампанія “За безпечні дороги” шукає місцевих активістів для проведення дослідження рівня користування ременями безпеки в обласних центрах України та підконтрольних містах Донецької та Луганської областей

September 18, 2020

До уваги громадських активістів, які цікавляться темами безпеки дорожнього руху,  урбаністики, громадського  здоров’я, соціальної психології. 

Запрошуємо вас долучитись до проведення національного дослідження “Рівень користування ременями безпеки в Україні”, стати локальним спостерігачем у вашому місті.

Ми, учасники Кампанії “За безпечні дороги” Центр демократії та верховенства права  та ГО “Vision Zero”, шукаємо відповідальних людей у обласних центрах України та підконтрольних містах Донецької та Луганської областей для проведення дослідження, яке має на меті виявити рівень користування ременями безпеки серед водіїв під час керування автомобілем. 

Минулорічні національні дослідження “Рівень користування ременями безпеки”, засвідчили: менше чверті водіїв у містах України їздять пристебнутими. Цьогоріч, дослідження проводиться для виявлення змін у рівні користування ременями безпеки в обласних центрах України та великих містах Донецької та Луганської областей.

Дослідження буде організоване за міжнародно рекомендованою методологією ідентичною з минулорічною. По закінченні проєкту буде створена мапу міст України із фіксацією даних дослідження, результати якого будуть передані до органів державної влади, міжнародних організацій, розіслані у ЗМІ. Також отримані дані будуть узагальнені, проаналізовані та опубліковані в рамках Кампанії “За безпечні дороги”.

Вуличні спостереження проводять команди з двох осіб, решту роботи (підготовка, надсилання результатів) здійснює одна особа.

Якщо ви проживаєте в обласному центрі, у вас є декілька годин часу для дослідження і можливість залучити когось із однодумців, запрошуємо до 1 жовтня 2020 року заповнити анкету (https://bit.ly/3ccHor6) для участі у проєкті. Власне спостереження на вулицях потрібно буде провести до 21 жовтня. У разі, якщо в кожному місті надійде більше ніж 1 заявка, учасники будуть розділені на основу і запасну групу.

Організатори дослідження мають можливість компенсувати місцевим дослідникам їхні транспортні та організаційні витрати.

Після розгляду заявки та у разі схвалення вашої кандидатури, організатори зв’яжуться з вами протягом декількох днів та надішлють необхідні матеріали. Заявки розглядатимуться по мірі надходження. Після вивчення методології, користуючись отриманими формами та інструкціями, Ви зможете у зручний час провести дослідження в своєму місті.

У випадку виникнення додаткових запитань звертайтесь до координатора дослідження – Максима Шульги, shulha777@gmail.com, 096-226-69-06.