Процес створення суспільного мовника триває

June 17, 2016

Сьогодні,  17 червня була ліквідована Закарпатська та Черкаська ОДТРК як юридичні особи, про що свідчить запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.  Таким чином, на сьогодні 15  обласних державних телерадіокомпаній (ОДТРК) вже ліквідовані як юридичні особи. 

Нагадаємо, що тиждень тому була ліквідована Миколаївська і Харківська ОДТРК. Відповідно до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення» Національна суспільна телерадіокомпанія України (НТКУ) утворюється на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України та ОДТРК. 

На першому етапі відбувається приєднання всіх державних телерадіоорганізацій до НТКУ, де  кожна ДТРК стає філією НТКУ, а саме ОДТРК підлягає припиненню як юридична особа. На другому етапі об’єднана НТКУ має бути перетворена в ПАТ «НСТУ» зі 100% акій у власності держави.

Процес створення суспільного мовлення розпочався у квітні 2014 року, однак через низку адміністративно-господарських та регуляторних проблем процес затягнувся на 2 роки. В 2016 році реформа була заблокована з боку ДП “УСТФ “Укртелефільм”, який теж мав стати частиною НСТУ. Саботаж з боку колективу підприємства змусив депутатів ухвалити спеціальний законопроект, який розблокував реформу.  Створення ПАТ НСТУ очікується до кінця року.

мапа ОДТРК