Центр демократії та верховенства права у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства”, у партнерстві з Національною соціальною сервісною службою України, провів опитування проблем, з якими стикаються іноземні волонтери, медики та військові-легіонери в Україні. Проміжні дані опитування охоплюють період з вересня по листопад 2024.
Основною метою опитування є виявлення проблем, з якими стикаються іноземні волонтери (включаючи іноземних легіонерів) в Україні, для подальшої розробки правових консультацій та рекомендацій щодо регулювання їхнього перебування як під час війни, так і після її завершення.
Ключові проміжні підсумки
Головні труднощі, з якими стикаються іноземні волонтери в Україні, згідно з результатами опитування:
- Оформлення документів — 72% респондентів зазначили це як основний виклик.
- Обмежений доступ до банківських послуг — понад половина волонтерів стикаються із труднощами у відкритті рахунків чи проведенні транзакцій.
- Мовний бар’єр — значна перешкода при взаємодії з державними органами та місцевими громадами.
- Військові загрози — чверть опитаних відзначили ризики, пов’язані з обстрілами та атаками дронів у прифронтових зонах.
Ключові рішення, які, на думку респондентів, покращать умови для іноземних волонтерів в Україні:
- Спрощення міграційних процедур (порядок отримання візи типу D-10).
- Покращення банківських послуг (запровадити спеціальні пакети для іноземних волонтерів, надання всіх банківських документів англійською мовою).
- Оптимізація митних процедур.
- Допомога з мовною адаптацією (забезпечити можливість отримання англомовних консультацій в державних органах і вести сайти англійською мовою).
Дослідження розпочалось у вересні 2024 та триватиме до березеня 2025 року з використанням змішаного кількісно-якісного підходу. Опитування здійснюється анонімно через гугл-форму, яка містить як закриті, так і відкриті питання, що дозволяє отримати всебічний аналіз ситуації.
Запрошуємо іноземних волонтерів та легіонерів долучатись до опитування.
Документ з проміжними результатами охоплює дані, отримані з вересня по листопад 2024 та включає аналіз демографічних показників респондентів, основних загроз і викликів, взаємодії з державними органами та рекомендацій щодо покращення ситуації. В опитуванні взяли участь 60 респондентів – іноземних волонтерів, медиків та військових, які працюють в Україні. Повний звіт, який включатиме розширений аналіз та детальні рекомендації, буде представлено після завершення всіх етапів дослідження.
Щоб відкрити та завантажити документ, натисніть на зображення.
Матеріал підготовлено в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.