Законопроект про боротьбу із кнопкодавством прийнято в першому читанні

June 17, 2015

Законопроект, до розробки якого долучились юристи ІМП,  на пленарному засіданні 17 червня 2015 року парламент прийняв за основу у першому читанні.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накладення стягнення на народного депутата за порушення вимог щодо особистого голосування ( проект №1895, н. д. Сергій  Лещенко, Єгор Соболєв, Мустафа Найєм, Ігор Луценко, Анатолій Матвієнко, Світлана Заліщук) вже кілька разів включали до порядку денного, однак лише 17 червня парламентарі розглянули його та прийняли рішення про прийняття за основу у першому читанні.

Співавторами законопроекту, який передбачає відповідальність народних депутатів за порушення вимог голосувати особисто, стали юристи Інституту Медіа Права Тетяна Семілетко та Галина Чижик. Автор законопроекту – експерт Реанімаційного пакету реформ Михайло Серебряков.

Законопроект покликаний сприяти дотриманню народними депутатами України вимог Конституції та Регламенту щодо особистого голосування.  За законопроектом, до народного депутата, який порушив вимоги особистого голосування, пропонується застосовувати такі санкції:  

  • негайне залишення порушником зали засідань;
  • позбавлення народного депутата права брати участь у пленарних засіданнях Верховної Ради та припинення нарахування заробітної плати на період  такого позбавлення;
  • заборону народному депутату займати посади у парламентських комітетах та  бути учасником парламентських делегацій до кінця поточного скликання Верховної Ради.

 

 11391375_954501221256253_4935059335960169995_n