30 липня 2020 року відбулося останнє регіональне обговорення проєкту Карти правових реформ. Учасники з Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей поставили крапку у цих онлайн подіях.
Організатором регіональних обговорень став Центр демократії та верховенства права у консорціумі з ІСАР “Єднання” і Українським незалежним центром політичних досліджень.
Загалом, 176 учасників взяли участь у шести дискусіях з усіх регіонів України. Серед них представники організацій громадянського суспільства, міжнародних організацій й органів місцевої виконавчої влади, зокрема:
- Обласні державні адміністрації;
- Місцеві ради;
- Військово-цивільні адміністрації;
- Територіальні органи Державної податкової служби;
- Міжрегіональні управління Міністерства юстиції.
Завдяки серії обговорень представники організацій громадянського суспільства узгодили проєкт Карти правових реформ – документа, який стане порядком денним реформ для громадянського суспільства в Україні.
Головна ідея цього плану дій – створити сприятливе правове середовище для ОГС, дати їм кращу можливість працювати та розвиватися. Для організацій-членів Консорціуму було важливо сформувати спільну думку, яку розділяють представники громадськості, органів влади та бізнесу із різних сфер та регіонів. Тож до обговорення Карти залучили учасників із усіх областей України.
Основними проблемами та питаннями, які було зібрано протягом місяця обговорень, стали:
- кінцеві бенефіціари ГО та корупційні ризики;
- корупційні ризики оренди державного і комунального майна;
- діалог та взаємодія з органами місцевої влади;
- імплементація та моніторинг Угоди про асоціацію Україна — ЄС;
- правове регулювання статусу територіальних громад;
- захист інтересів громадянського суспільства;
- питання ефективної роботи громадських рад при місцевих органах виконавчої влади;
- впровадження інструменту медіації;
- створення єдиного порталу про діяльність ОГС в Україні;
- питання безпеки роботи організацій громадянського суспільства;
- доступність електронних послуг для ОГС ;
- та багато іншого.
Проєкт Карти правових реформ для громадянського суспільства в Україні доступний за посиланням: https://bit.ly/DraftLegalRoadmapCSO.
Далі експерти ЦЕДЕМ та УНЦПД опрацюють подані пропозиції від учасників та фіналізують документ.
Розробка Карти правових реформ для громадянського суспільства здійснюється в рамках проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізується Консорціумом у складі ІСАР Єднання, Українським незалежним центр політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ), завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США).