26 червня 2025 року відбулася публічна презентація звіту “Огляд демократичних інститутів України в умовах війни”, який підготувала організація Democracy Reporting International Ukraine (DRI). Його співавторами стали Ігор Розкладай та Анна Ісічко, заступники директорки ЦЕДЕМ.
“Найбільшим викликом для України буде не лише імплементація європейського законодавства де-факто, тобто не лише формальне ухвалення норм заради “галочки”, але і фактична імплементація”, – зазначив Ігор Розкладай під час презентації.
Окремою сферою, яка потребуватиме уваги всього громадянського суспільства, на думку Ігоря, будуть повоєнні вибори, які можуть стати популістичними, а відтак спричиняти конфлікти з медіа, які цей популізм викриватимуть. Саме тому захист незалежних медій уже зараз є одним з факторів якими ці вибори будуть в майбутньому. На думку Анни Ісічко, результати дослідження довели незмінну стійкість громсектора і державних інституцій України у війні, які попри всі виклики залишаються єдиними.
Експертка звернула увагу на рекомендації для міжнародних партнерів, серед яких “чорноспискування” РФ в FATF, а також на європейському рівні, так само як і на рівні всіх держав-членів ЄС. “Поки частиною міжнародноїх системи фінансового моніторингу залишається найбільша в світі країна-терорист, третя світова не закінчиться”, – зазначила Анна Ісічко.
Під час презентації пролунали і інші важливі думки. Зокрема, Ігор Розкладай розповів про стан медіа у війні, Анна Ісічко – про виклики для волонтерів, народний депутат, заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко – про реформи, які не відбулися би без громадського сектора, народна депутатка, Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Олена Шуляк – про важливі реформи, зокрема і критично важливий законопроєкт №10040 щодо звільнення волонтерів від оподаткування , над адвокацією якого ми в ЦЕДЕМ працюємо вже не перший рік разом з Координаційним гуманітарним центром та посольством Швейцарії в Україні.
Дивіться відеозапис презентації за посиланням.