29 травня 2017 року відбулося засідання Громадської Ради при Державному комітеті телебачення і радіомовлення. На засіданні юристами Центру демократії і верховенства права (ЦЕДЕМ), Асоціації медіа-бізнесу, Платформи прав людини був представлений розроблений спільно з Держкомтелерадіо законопроект, спрямований на вдосконалення процедури реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ. Представники громадських організацій, що входять до складу Громадської Ради, підтримали текст законопроекту і запропонували Держкомтелерадіо зробити всі належні кроки для якомога швидшого впровадження цих норм в законодавство України.
Окрім того 29 травня 2017 року в приміщенні комітету Верховної Ради України з питань свободи слова відбулася розширена робоча зустріч представників ГО, органів влади, народних депутатів щодо внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації». Під час зустрічі також був представлений текст законопроекту, що розроблений юристами ЦЕДЕМ, Асоціації Медіа-бізнесу, Платформи прав людини спільно з Державним комітетом телебачення і радіомовлення.
В ході обговорення було вирішено вдосконалити та доповнити пропозиції щодо змін до закону про роздержавлення:
- У разі бездіяльності органів влади та органів місцевого самоврядування запропоновано не оскаржувати їхню бездіяльність через адміністративні суди, бо на практиці зазвичай це не призводить до зрушення процесу реформування. Запропоновано виключити в такому випадку засновників з подальшого процесу реформування, і здійснювати його через суд за процедурою, аналогічною до процедури банкрутства.
- У випадку, якщо процес реформування друкованого ЗМІ здійснюється в судовому порядку і не закінчений станом на 31 грудня 2018 року, свідоцтво про реєстрацію такого ЗМІ не анулюється до винесення кінцевого рішення судом.
- Для перешкоджання різноманітним схемам уникнення від процесу реформування запропоновано додатково заборонити створення друкованих ЗМІ державним і комунальним підприємствам і установам, окрім підприємств (установ) освіти і науки.
Конкретні формулювання цих змін, а також питання соціального захисту трудових колективів реформованих видань будуть обговорені на наступній робочій зустрічі, що відбудеться 2 червня 2017 року.
Учасники обговорень підтримали ідею, що текст законопроекту має бути внесений до Верховної Ради якомога скоріше, і будь які зайві зволікання можуть призвести до того, що процес реформування закінчиться раніше, ніж буде вдосконалений.