Протягом минулого тижня близько 125 активістів Майстерні активних громадян у 5 обласних центрах України (зокрема, в Тернополі – 06 квітня, у Вінниці – 08 квітня, у Хмельницькому – 09 квітня, у Львів – 09 квітня, та Рівному – 10 квітня) отримали теоретичні знання і практичні рекомендації щодо боротьби з корупцією на місцях.
Три теми під керівництвом регіональних тренерів Майстерні відпрацювали учасники ІІ модулю:
- доступ до фінансової інформації: аналіз декларацій чиновників та депутатів;
- виявлення корупційних схем у державних закупівлях, у сфері енергетики та ЖКГ;
- особливості журналістських розслідувань.
«Позитивно, що абсолютна більшість учасників першого модуля взяли участь у другому тренінгу. Оскільки більша частина учасників представляють райони Рівненщини, то учасники вже приступили до планування антикорупційних компанії в своїх районах. Зокрема чимало питання у них було якраз до проведення тендерів місцевою владою та зловживань у житлово-комунальній сфері. Це якраз теми другого тренінгу. Сподіваюсь громадські активісти отримали початкові знання для моніторингу цих сфер, а пізніше зможуть отримати додаткові консультації від експертів тренінгу та напрацювати хороші дослідження. Ми вже мамо домовленості – кращі дослідження ляжуть в основу журналістських розслідувань провідних інтернет ЗМІ Рівненщини. То же все залежить від реального бажання учасників стати рушієм очищення влади у своїх містах та районах», – поділився враженнями регіональний тренер Майстерні, керівник ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг.
Представник МАГ на Львівщині Юлія Процик теж підкреслила високу активність учасників навчання із сіл, селищ, міст і району.
«Під час першого модулю учасники отримали поради та практичні інструменти, де брати “антикорупційну інформацію”. А під час другого модулю експерти розповіли про можливості використання цієї інформації. Це написання інформаційних запитів, зокрема й через портал доступ до правди, а також пошук інформації через державні та громадські реєстри. На другому модулі учасники корисним вважають роботу з деклараціями чиновників, державні закупівлі та тарифоутворення в ЖКГ» – резюмувала Юлія Процик.
Також учасники Львівщини та Рівненщини мали унікальну можливість ознайомитись з майбутньою системою електронного декларування, яку представила Софія Ковач, експерт Проекту Програми Розвитку ООН в Україні “Прозорість і доброчесність публічного сектору
Загалом учасники регіональних тренінгів МАГ дякували експертам за навички, які отримали на першому модулі, адже одразу змогли ними користуватись.
А досвід та напрацювання ІІ модулю планують використати для формування кейсів на конкурс антикорупційних кампаній https://cedem.org.ua/events/contest_lab_2016/
Фото-звіт з Тернополя за даним посиланням.
Фото-звіт з Вінниці за даним посиланням.
Фото-звіт з Хмельницького за даним посиланням.
Фото-звіт з Львову за даним посиланням.
Фото-звіт з Рівного за даним посиланням.