Динаміка реформування преси

Процес реформування друкованих ЗМІ розрахований на три роки (2016-2018рр.). ЦЕДЕМ щомісяця оновлює інформацію про динаміку реформування преси на підставі Зведеного переліку об’єктів реформування, який веде Держкомтелерадіо.

Ми окремо слідкуємо за прогресом державних та комунальних видань (діаграма), адже ці два види преси є відмінними у виборі способів реформування і у прогресі реформування. Наприклад, державні друковані ЗМІ, на відміну від комунальних, можуть бути перетворені в офіційні друковані видання. Щодо темпів перетворення, то за два роки реформування незалежними стали 47% комунальних і лише 20% державних видань, на які поширюється дія Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ». Станом на 1 грудня 2018 року, роздержавленню підлягають 759 видань, з яких реформовані лише 313, де 294 комунальних ЗМІ і 19 – державних.

 

Беззаперечним лідером роздержавлення є Вінницька та Миколаївські області, де протягом 2016-2017 років вже реформувалось 69% друкованих ЗМІ. Високі темпи реформи продемонстрували також Полтавська, Рівненська, Чернівецька, а також – Херсонська, Чернігівська, Житомирська області. Пасуть задніх місто Київ, де за два роки роздержавлення ще не реформувалось жодне видання, та Закарпатська, де реформувався лише один ЗМІ.

 

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: