Динаміка реформування преси

Процес реформування друкованих ЗМІ розрахований на три роки (2016-2018рр.). ЦЕДЕМ щомісяця оновлює інформацію про динаміку реформування преси на підставі Зведеного переліку об’єктів реформування, який веде Держкомтелерадіо.

Ми окремо слідкуємо за прогресом державних та комунальних видань (діаграма), адже ці два види преси є відмінними у виборі способів реформування і у прогресі реформування. Наприклад, державні друковані ЗМІ, на відміну від комунальних, можуть бути перетворені в офіційні друковані видання. Щодо темпів перетворення, то за два роки реформування незалежними стали 72% комунальних і лише 28% державних видань, на які поширюється дія Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ».

Станом на 1 лютого 2019 року, роздержавленню підлягають 762 видання, з яких реформовані лише 506, де 479 комунальних ЗМІ і 27 – державних.


Беззаперечним лідерами роздержавлення є Житомирська, Кіровоградська, Полтавська та Чернівецька області, де протягом 2016-2018 років вже реформувалось більше 93% друкованих ЗМІ. Високі темпи реформи продемонстрували також Миколаївська,  Херсонська, Хмельницька, а також – Тернопільська, Рівненська, Чернігівська області.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: