Історія із Насіровим вкотре актуалізувала проблему та нагадала про необхідність реформування судів та створення профільного суду для корупціонерів. Додатково розігріла тему заява Вищої ради правосуддя про неконституційність законопроекту N6011 “Про антикорупційні суди”. Опір системи говорить нам про те, що вона відчуває загрозу, а отже законопроект потрібно приймати якнайшвидше та створювати дієві антикорупційні суди, яких чекають і українці, і міжнародні партнери нашої держави.
Реанімаційний пакет реформ закликає парламент якнайшвидше приступити до розгляду законопроекту N6011 “Про антикорупційні суди”. Це дасть змогу після прийняття його в першому читанні, врахувати пропозиції всіх зацікавлених сторін. Прийняття закону, який би дозволив створити систему антикорупційних судів до кінця червня 2017 року – це один з структурних маяків МВФ, тобто міжнародне зобов’язання України.
Цього пленарного тижня на розгляд парламенту також винесено п’ять реформаторських законопроектів, які рекомендують підтримати експерти Реанімаційного пакету реформ.
Законопроект N5520, який встановлює послідовність дій в процесі призначення перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах, утворених в результаті об’єднання місцевих громад розташованих у різних районах, та зміни меж таких районів. Ухвалення цього закону стане наступним важливим кроком в проведенні реформи децентралізації.
Два законопроекти в енергетичному секторі:
Доопрацьований N4941-д “Про енергетичну ефективність будівель”. За словами експертів, загальний потенціал скорочення споживання енергії в Україні становить 32 млрд. тне (50% від нинішнього рівня енергоспоживання), з цього понад третину – у житловому секторі.
N4549 щодо механізму закупівлі енергосервісу, метою якого є забезпечення функціонування ефективного механізму закупівлі енергосервісу відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”, стимулювання розвитку ринку енергосервісу в Україні та виконання зобов’язань України відповідно до Директиви ЄС.
Чекає на ухвалення цього тижня законопроект N4526-д, який передбачає виконання вимог Закону України від “Про державну службу” та приведення законодавчих актів у відповідність з цим Законом.
Вкотре у порядку денному і досі не був розглянутий законопроект N4644, який має на меті привести умови перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним та річковим транспортом до європейського рівня з метою гарантування належного рівня безпеки під час перевезення небезпечних вантажів.
Також РПР черговий раз звертається до парламентської більшості і Президента з вимогою невідкладно сформувати і призначити новий склад Центральної виборчої комісії із фахових та недискредитованих осіб. Адже станом на теперішній час в 13 з 15 членів Центрвиборчкому закінчився строк повноважень, а окремі з них є фігурантами кримінальних проваджень.
Серез загрозливих законопроектів, які РПР закликає не ухвалювати, цього тижня N3498 щодо регульованих ринків і деривативів та N5592 щодо розкриття інформації на фондовому ринку, які посилять адміністративний тиск на фінансовий і товарний ринки, без внесення напрацьованих громадськістю змін.
Повний порядок денний РПР на сайті коаліції.
Матеріал опубліковано у виданні “Українська правда. Блоги“