Порядок денний РПР. Пленарний тиждень 18-21 жовтня

October 17, 2016

Традиційно до початку пленарного тижня Реанімаційний пакет реформ підготував перелік законопроектів, які мають бути проголосовані Верховною Радою та дати розвиток низці реформ.

У першу чергу громадськість очікує прийняття двох законопроектів у сфері енергетики. Законопроект N4901 врегулює комерційний облік комунальних послуг, А проект N4941 дасть поштовх розвитку енергоефективності та раціональному споживанню енергетичних ресурсів.

Парламент також має прийняти низку законопроектів, важливих для стимулювання економічного розвитку та створення сприятливих умов для діяльності бізнесу. Законопроекти N2531а, 3153 та 2418а мають оптимізувати систему держнагляду та підвищити рівень захисту бізнесу. Законопроект N2431 передбачає встановлення прозорих, зрозумілих і передбачуваних підходів до розрахунку штрафів органами Антимонопольного комітету України за порушення законодавства у сфері захисту економічної конкуренції. І ще один законопроект із економічного блоку (N2353а) запроваджує чітку процедуру врегулювання заборгованості громадян з різними рівнями кредиторів.

Розгляд цього пакету економічних законопроектів відкладається парламентом вже більше 4-6 місяців. Сподіваюсь, що депутати цього тижня все ж наважаться їх прийняти.

Вчергове на порядку денному законопроект N4526, який важливо прийняти для реалізації Закону про державну службу. На трьох попередніх пленарних тижнях, парламент не знайшов часу на розгляд цього проекту.

З попереднього пленарного тижня у порядку денному Верховної Ради залишаються законопроекти, що перекреслюють вже здійснені реформи в окремих сферах. Тому Реанімаційний пакет реформ закликає народних депутатів не допустити ухвалення проектів N2971-д (повертає рекламу пива у ЗМІ та у місцях продажу) та законопроект N4370-1 про внесення змін до Закону “Про державну службу” (нівелює конституційну роль Кабінету Міністрів у призначенні керівників місцевих органів виконавчої влади).

На жаль, у порядку денному Верховної Ради на наступний пленарний тиждень немає вкрай важливих питань, які стосуються у першу чергу формування нового складу Центральної виборчої комісії, чого громадянське суспільство вимагає вже тривалий час, та ще одного важливого законопроекту Про Вищу раду правосуддя, яка має стати головним державним органом у питаннях призначення, звільнення та притягнення відповідальності суддів.

У Верховної Ради цього тижня, як і кожного наступного чимало роботи, адже аби виконати у частині законів всю Дорожню карту реформ, яку РПР презентував на минулому тижні, депутатам потрібно активно працювати. А ми, представники громадянського суспільства, будемо стежити за роботою депутатів та вимагати максимальної ефективності та результативності від них.