Експертне обговорення “Роздержавлення преси: оцінка реформи”

Початок події: 2019-02-19 10:00:00

Центр демократії та верховенства права проведе експертне обговорення “Роздержавлення преси: оцінка реформи”, під час якого експерти медійних організацій та представники влади обговорять результати реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ. Захід відбудеться 19 лютого 2019 року з 10.00 по 12.00.

Фахівці поділяться актуальною інформацією про кількість реформованих видань, обговорять проблеми фінального етапу реформи, білі плями процесу роздержавлення, а також шляхи їх подолання. Адже з початком 2019 року завершилась активна фаза реформи державної та комунальної преси, яка передбачала відокремлення друкованих ЗМІ від публічних органів, їхніх засновників. На втілення цієї реформи було відведено 3 роки і 31 грудня 2018 року було останнім днем, протягом якого засновники державних та комунальних друкованих ЗМІ повинні подати документи на перереєстрацію до Міністерства юстиції.

За даними Дежкомтелерадіо, станом на 31 січня 2019 року із 762 видань, які підпадали під сферу дії Закону “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, на незалежні були перетворені 508 видань (66%). Свідоцтва про державну реєстрацію решти друкованих ЗМІ мали бути визнані недійсними.  

До участі в заході запрошені представники Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Міністерства юстиції та медійних організацій: Центру демократії та верховенства права, Детектора медіа, Української асоціації медіа бізнесу, Платформи прав людини.

Просимо зареєструватися за посиланням для участі у заході: https://t2m.io/bb272mAA.

Акредитованим учасникам  надійде підтвердження реєстрації.

Контактна особа:

Катерина Кулина,

медіаюрист Центру демократії та верховенства права

k.kulyna@medialaw.kyiv.ua