Експертне обговорення “Роздержавлення: застрибнути в останній вагон”

Початок події: 2018-12-20 10:30:00

20 грудня 2018 року (четвер) відбудеться експертне обговорення “Роздержавлення: застрибнути в останній вагон”, під час якого представники медійних організацій підведуть підсумки трьох років реформи. Також експерти окреслять план дій на наступний рік, аби реформування преси було ефективнішим. Захід відбудеться в офісі Реанімаційного пакету реформ (вул. Ольгинська 6, 2 поверх) о 10:30.

Триває останній місяць, протягом якого усі державні та комунальні газети повинні реформуватись. Це означає, що згадані ЗМІ мають вивести із числа засновників державні і комунальні підприємства та здійснити перереєстрацію. На втілення цієї реформи було відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилися лічені дні. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 грудня 2018 року реформувались лише 47% комунальних та 20% державних видань, а це лише 313 із 759 друкованих ЗМІ, що підлягають реформі. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, втратять свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.  

Під час заходу ми обговоримо порядок дій після завершення строку, відведеного законом на перетворення газет; виклики, які стоять перед місцевою пресою; а також чого бракує, щоб роздержавлення було ефективним в довгостроковій перспективі.

До участі в заході запрошені:

  • Олег Наливайко, Голова Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення;
  • Представники Міністерства юстиції України (TBC);
  • Світлана Остапа, заступниця шеф-редактора “Детектор Медіа”, членкиня громадської ради при Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики;
  • Євгенія Олійник, ГО “Фонд розвитку ЗМІ”
  • Катерина Кулина, юристка Центру демократії та верховенства права.
  • Лєра Лауда, керівниця Агенції розвитку локальних медіа «Або».

Для участі у заході просимо зареєструватися за посиланням https://goo.gl/forms/u6CCAtXC6ysIYVY82.